Menu
 

Aicinot ģimenes pavadīt laiku dabā, Likteņdārzā notiks Sajūtu diena

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto: Gatis Balodis, visitkoknese.lv Foto: Gatis Balodis, visitkoknese.lv

Jau ceturto gadu vasaras vidū Likteņdārzā norisināsies Sajūtu diena. 13. jūlijā no plkst. 12.00 līdz 15.00 lieli un mazi varēs apgūsim burbuļu pūšanas prasmes kopā ar “Mārtiņa burbuļiem”, būs iespēja izmēģināt roku mālu veidošanas mākslā, doties ekspedīcijā “Izzini Likteņdārzu”, supot pa Daugavu un vienkārši labi pavadīt laiku kopā ar ģimeni un draugiem.

"Sajūtu diena ir īpašs laiks, ko nesteidzīgi kopā ar ģimeni pavadīt skaistajā Likteņdārza ainavā – izjust vēja plūsmu, saules vilinošo siltumu, Daugavas ūdeņu mierīgo ritumu, ieklausīties dabā un būt kopā radošā un pozitīvā gaisotnē izglītojošās un jautrās nodarbēs," stāsta "Kokneses fonda" pārstāvji.

Sākot no plkst. 12.00 radoši izglītojošajā bērnu laukumā pie apmeklētāju stāvvietas notiks burbuļu pūšanas prasmju apgūšana ar “Mārtiņa burbuļiem”, kuru vadīs Zane Voitkeviča. Gan lieli, gan mazi varēs mācīties pūst, laist pa vējam un citos iespējamos veidos radīt gan superlielus, gan mazus ziepju burbuļus. Tāpat bērniem un radoši noskaņotiem cilvēkiem būs iespēja izpaust savas idejas māla veidošanas mākslas apgūšanas nodarbībā. Katram būs iespēja iemēģināt roku un izveidot kaut ko skaistu no māla.

Tie, kuri vēlēsies iepazīt visu Likteņdārza teritoriju, varēs draugu vai ģimenes komandā piedalīties piedzīvojumu ekspedīcijā “Izzini Likteņdārzu”, kuru vadīs Jānis Karalis. Atrakcijas dalībniekiem būs nepieciešams piemērots apģērbs un gatavība aktīvākai nodarbei, jo, sekojot norādēm, sniegtajiem attēliem vai simboliem, būs jāiziet 12 punktu maršruts un jāatrisina uzdevumi, savācot visus “puzles” gabaliņus.

Savukārt laivu piestātnē pretī baznīcai būs iespēja iemācīties supot – airējot braukt ar platu un stabilu sērfa dēli pa ūdens virsmu. Dalībniekiem būs pieejams arī nepieciešamais drošības inventārs, vēsta "Kokneses fondā".

Visas nodarbības notiks vienlaicīgi dažādās Likteņdārza vietās, tā lai ikvienam būtu iespēja izbaudīt visas atrakcijas. Dalība pasākumā ir bezmaksas, bet ieeja Likteņdārzā – par ziedojumiem. 

Gatavojoties Sajūtu dienai, organizatori aicina pāršķirstīt savus fotoalbumus un iesūtīt attēlus ar ģimenes foto no Likteņdārza apmeklējuma. Pasākuma dienā tās būs iespējams aplūkot Likteņdārzā, kā arī, protams, uzņemt jaunas fotogrāfijas ainaviskākajās dārza vietās. Sirsnīgāko un interesantāko bilžu autorus sagaida pārsteiguma balvas! Fotogrāfijas var sūtīt līdz 5. jūlijam uz e-pasta adresi Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., pievienojot nelielu aprakstu par fotogrāfijās redzamajiem cilvēkiem un to uzņemšanas laiku.

Likteņdārzs ir unikāla, par Latvijas tautas ziedojumiem veidota piemiņas vieta un simbols Latvijas tautas izaugsmei. Likteņdārzā tiek fiksēta tautas dzīvā atmiņa – katrs iestādītais koks, atvestais akmens ir ar konkrēta cilvēka, cilvēku grupas stāstu par Latvijas cilvēkiem un vēsturi. Kopš 2005. gada, kad tika sākts Likteņdārza projekts, ar tūkstošiem Latvijā un ārvalstīs dzīvojošo tautiešu un uzņēmumu atbalstu Likteņdārza izveidē ir ieguldīti gandrīz 2,5 miljoni eiro. Ik gadu Likteņdārzu apmeklē 70 000–100 000 apmeklētāju.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.