Menu
 

Ceturtdiena, 16 Marts 2023

Valsts policija: Janvārī un februārī telefonkrāpnieki apkrāpuši 193 iedzīvotājus

2023.gada pirmajos divos mēnešos starptautiski telefonkrāpnieki ir apkrāpuši 193 Latvijas iedzīvotājus. Visbiežāk krāpnieki ir uzdevušies par policijas, banku vai “Google” darbiniekiem, kā arī finanšu speciālistiem. Lielākoties no cietušajiem izkrāptas līdz dažiem tūkstošiem eiro lielas naudas summas, taču ir reģistrēti arī gadījumi, kad izkrāptās summas sasniedz desmitiem tūkstošu eiro. Valsts policija atkārtoti aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un nevienam ne telefoniski, ne rakstiski neatklāt banku kontu piekļuves datus un sargāt arī savus personīgos datus!

Lasīt vairāk...

Jānis Rozenfelds: ASV banku sektora īstermiņa satricinājums var pavērt jaunas iespējas nākotnes pensionāriem

Aizvadītajā nedēļā pasauli pāršalca ziņa par ASV bankas “Silicon Valley Bank” maksātnespēju. Vien dienas laikā klienti no bankas izņēma 42 miljardus ASV dolāru un regulatoram nācās apturēt bankas darbību. Vienlaikus krahu piedzīvoja vēl kāda ASV banka – “Signature Bank”. Lai gan arvien turpina parādīties jaunas detaļas par banku maksātnespējas cēloņiem, pašreiz pieejamā informācija liecina par nekvalitatīvu risku vadību un būtiskiem trūkumiem kontroles un uzraudzības mehānismos tieši šajās bankās.

Lasīt vairāk...

28.III Vilnas ziepju darbnīca Jaunolainē

28.martā plkst.19.00 Jaunolaines Kultūras namā plānota vilnas ziepju darbnīca, kurā plānots kopīgi radīt Jaunolaines smaržas un simbolu iedvesmotas vilnas ziepes, kuras tiks pārdotas 14.maija labdarības tirdziņā. “Piedalies, iesaisties un veidosim Jaunolaines koprades svētkus īpašus! Mīļi tiek gaidīti mazi un lieli jaunolainieši un visi, kuriem Jaunolaine ir svarīga!” aicina rīkotāji biedrība "Jaunolaines attīstībai".

Lasīt vairāk...

28.III Muzikāli dzejiska pēcpusdiena ar apvienību "GraBulis" Piņķos

28.martā plkst.19.00 Babītes Kultūrizglītības centrā Piņķos, svinot Teātra dienu un sagaidot Starptautisko joku dienu, uz muzikāli dzejisku pēcpusdienu aicina apvienība “GraBulis”. Koncertprogrammā skan gan ļoti dzirdētas, gan arī stipri nedzirdētas dziesmas Ginta Grāveļa un Andra Buļa izpildījumā. Daudz kopā dziedama, daudz no jauna atklājama, daudz līdzi šūpojama… Īsumā – kopējas kāju piesišanas piepildīta programma.

Lasīt vairāk...

28.III Režisores Ināras Kolmanes filma "Mātes piens" Ādažos

  • Publicēts Kino

28.martā plkst.19.00 Ādažu Kultūras centrā demonstrēs režisores Ināras Kolmanes filmu "Mātes piens", kas veidota pēc rakstnieces Noras Ikstenas populārā romāna motīviem. Jauna daudzsološa ārste konfliktā ar totalitāro padomju režīmu zaudē visu — karjeru, mīlestību pret dzīvi un pat mātes instinktu, liedzot savam bērnam mātes pienu. Taču pieaugot, meita kļūst par viņas vienīgo atbalstu un cenšas palīdzēt gan mātes depresijai, gan pati mācās izdzīvot nomācošajā padomju režīmā.

Lasīt vairāk...

28.III Tikšanās ar rakstnieci Zani Zustu Piņķos

28.martā plkst.17.00 Mārupes novada bibliotēkā Piņķos notiks tikšanās ar rakstnieci Zani Zustu, vairāku Latvijā populāru gan bērniem, gan pieaugušajiem veltītu grāmatu autori. Viņas grāmatas par pūcīti Ucipuci guvušas atzinību arī citur pasaulē. Pieaugušo literatūrā Zane fokusējas uz psiholoģiju un ir radījusi dižpārdokļus "Tarakāni manā galvā", "Tarakāni tavā galvā" un psiholoģisko romānu "Aiz durvīm".

Lasīt vairāk...

Zane Ozola: Kas kavē Latvijas izglītības attīstību?

Nav noslēpums, ka Somijas izglītības sistēma daudzu ekspertu vērtējumā tiek atzīta par veiksmīgu un virkne valstu cenšas sekot šim piemēram. Arī Latvijā bieži vien izskan viedoklis, ka ir nepieciešams ieviest Somijā īstenotus risinājumus. Lai gan no vienas puses, šķietami ir skaidrs, ko nepieciešams uzlabot, aizvien ir faktori, kas kavē Somijas līmeņa sasniegšanu un izglītības sistēmas attīstību kopumā. Kas kavē Latviju? Vai un kas Somijā ir tāds, kā nav pie mums?

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.