Menu
 

Zāļu lieltirgotavu realizācija augustā Latvijā pieaugusi par 6,4%

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Zāļu lieltirgotavas šogad augustā Latvijā realizējušas zāles 36,61 miljona eiro apmērā ar pievienotās vērtības nodokli (PVN), kas ir par 6,4% vairāk nekā 2018.gada attiecīgajā periodā, liecina Zāļu valsts aģentūras dati. Savukārt salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi - jūliju - zāļu realizācijas apmērs samazinājies par 6,9%.

2019.gada augustā zāļu lieltirgotavas Latvijā realizējušas kopumā 3,54 miljonus medikamentu iepakojumu.

Zāļu valsts aģentūras dati arī liecina, ka vispārēja tipa aptiekām augustā pārdots 3,21 miljons medikamentu iepakojumu 29,66 miljonu eiro vērtībā.

Ārpus Latvijas augustā pārdots 441 dažāda nosaukuma Latvijas Zāļu reģistra medikaments par 12,19 miljoniem eiro, kas ir par 15,5% mazāk nekā jūlijā, tostarp 225 kompensējamo zāļu saraksta zāles.

Vidējā lieltirgotavas realizācijas cena par vienu zāļu iepakojumu augustā bija 10,34 eiro, savukārt mediānas cena bija 5,63 eiro ar PVN, tostarp Latvijas Zāļu reģistrā iekļautām zālēm - 5,5 eiro, bet nereģistrētām zālēm - 15,37 eiro.

Zāļu ražotāji un to pārstāvji augustā zāļu cenu pieaugumu deklarējuši 19 zālēm, bet cenas samazinājums deklarēts 12 zālēm. Par iemeslu cenu pieaugumam reģistrācijas apliecību īpašnieki minējuši ražošanas izmaksu pieaugumu, izejvielu cenu paaugstināšanos un cenu izlīdzināšanu Baltijas valstīs.

Dati apkopoti no 88 licencētām zāļu lieltirgotavām, kas darbojās Latvijā.

Aprēķinos par zāļu patēriņu Latvijā nav ņemti vērā dati par zāļu pārdošanas apmēriem no vienas zāļu lieltirgotavas uz citu zāļu lieltirgotavu.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.