Menu
 

Uz atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma "Piejūra" vadītāja amatu saņemti pieci pieteikumi

  • Autors:  LETA
Publicitātes foto Publicitātes foto

Konkursā uz pašvaldību SIA "Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība "Piejūra"" valdes locekļa amatu saņemti pieci pieteikumi, aģentūru LETA informēja Tukuma novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Sintija Zekunde.

Viņa skaidroja, ka izsludinātajā konkursā līdz pirmdienas darba dienas beigām, kas bija konkursa termiņš, saņemti pieci pieteikumi. Pretendentu pirmās kārtas – dokumentu – izvērtēšana ir plānota 6. novembrī. Tad arī komisijas vienosies par otro kārtu – interviju. Ja pretendentu izvērtēšanas procesā nebūs kādu iepriekš neparedzētu apstākļu, tad jauno vadību varētu apstiprināt līdz mēneša beigām, prognozēja Zekunde.

Jau vēstīts, ka akcionāri ir izsludinājuši konkursu uz pašvaldību atkritumu apsaimniekošanas sabiedrības "Piejūra" valdes locekļa vietu, piedāvājot 1848 eiro atalgojumu. Valdes loceklis tiks iecelts uz pieciem gadiem.

Iepriekš Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldē sākts kriminālprocess pret pašvaldību kapitālsabiedrības "Piejūra" bijušo valdi pēc Krimināllikuma 317. panta pirmās daļas, 318. panta pirmās daļas un 319. panta pirmās daļas par amatpersonu veiktām iespējamām pretlikumīgām darbībām, kas saistītas ar valsts amatpersonu bezdarbību, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un dienesta pilnvaru pārsniegšanu laikā no 2017. gada 1. janvāra līdz 2018. gada 31. decembrim. Katrā no Krimināllikuma pantiem noteiktais bargākais sods ir brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem.

Ziņots arī, ka "Piejūras" valde – valdes priekšsēdētāja Indra Rassone, kā arī valdes locekļi Ojārs Āboltiņš un Raimonds Bērziņš – ir zaudējusi kapitāla daļu turētāju uzticību un atsaukta pilnā sastāvā.

Jūrmalas domes, Talsu, Tukuma, Kandavas, Engures, Dundagas, Jaunpils, Mērsraga un Rojas novada domes kapitāldaļu turētāju pārstāvji uzņēmumā "ir konstatējuši faktus, kas norāda uz sabiedrības valdes nesaimniecisku un, iespējams, prettiesisku rīcību, neapzinātu vai apzinātu bezdarbību un iespējamiem normatīvo aktu pārkāpumiem". Tas konstatēts, izskatot "Piejūras" valdes pārskatu par 2018. gada finanšu darbību, valdes plānu un priekšlikumus uzņēmuma maksātspējas uzlabošanai, iepazīstoties ar "Swedbank" sniegto informāciju, uzklausot neatkarīgā revidenta SIA "Auditorfirma inspekcija" viedokli un iepazīstoties ar Tukuma novada domes speciālistu izlases kārtā veikto iepirkumu un finanšu dokumentu pārbaudi.

Vēlāk pašvaldību auditori uzņēmumā veikuši lietderības un likumības auditu, secinot, ka iekšējās kontroles sistēma ir izveidota, taču tai piemīt būtiski trūkumi un nepilnības. Audita laikā tika konstatētas arī būtiskas nepilnības grāmatvedības uzskaitē, iepirkumu veikšanā un līgumu slēgšanā, piemēram, līgumu sadalīšana un Publiskā iepirkuma likuma normu pārkāpšana, budžeta un naudas plūsmas plānošanā un uzraudzībā, dažādos vadības procesos un nozīmīgu lēmumu pieņemšanā.

 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.