Menu
 

FKTK vērtē ziņojumu par 4,8 miljonu dolāru transakcijām caur "Swedbank", kas varētu būt pārkāpušas ASV sankcijas

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) vērtēs juridiskā biroja "Clifford Chance" ziņojumu par 4,8 miljonu ASV dolāru (4,2 miljonu eiro) transakcijām caur "Swedbank" Baltijā, kas varētu būt pārkāpušas ASV noteiktās sankcijas, informēja FKTK.

"FKTK ir saziņā gan ar "Swedbank", gan "Clifford Chance", lai detalizēti izvērtētu ziņojuma secinājumus un lemtu par tālākiem nepieciešamiem pasākumiem. Vienlaikus FKTK cieši sadarbojas ar Zviedrijas un Baltijas valstu uzraugiem," norādīja FKTK.

Jau vēstīts, ka iekšējā izmeklēšanā, ko starptautiskais juridiskais birojs "Clifford Chance" veicis "Swedbank" uzdevumā, konstatēts, ka caur Latvijas, Igaunijas un Lietuvas "Swedbank" notikušas transakcijas 4,8 miljonu ASV dolāru vērtībā, kas, iespējams, pārkāpušas ASV noteiktās sankcijas. 

Par to "Swedbank" paziņojusi Stokholmas biržai.

Par izmeklēšanas rezultātiem "Swedbank" informēs ASV Finanšu ministrijas Ārzemju aktīvu kontroles biroju, norādīts paziņojumā.

Kopš pagājušā gada februāra sākuma veiktajā izmeklēšanā "Clifford Chance" pārbaudīja klientus, transakcijas un citas darbības laika posmā no 2007.gada līdz 2019.gada martam. "Clifford Chance" arī pievērsa uzmanību tam, kā "Swedbank" vēsturiski reaģējusi uz konstatētiem trūkumiem cīņā pret naudas atmazgāšanu un sankciju pārkāpumiem.

Izmeklēšanā "Clifford Chance" pārbaudīja visas transakcijas ASV dolāros Latvijas, Lietuvas un Igaunijas "Swedbank", kas notikušas caur Savienoto Valstu finanšu sistēmu no 2014.gada 22.marta līdz 2019.gada 22.martam. Šis piecu gadu periods izvēlēts, ņemot vērā spēkā esošo noilgumu.

"Clifford Chance" konstatējusi 586 transakcijas aptuveni 4,8 miljonu dolāru vērtībā, kuras, iespējams, pārkāpušas sankcijas. No šīm transakcijām 95% notikuši 2015. un 2016.gadā. No šīm transakcijām 508 ir algu maksājumi, kā arī maksājumi, kas saistīti ar peldlīdzekli, kura īpašnieks atrodas Krievijas okupētajā Krimā un izmantojis "Swedbank" Baltijas valstīs.

Par tālāko rīcību jālemj ASV Finanšu ministrijas Ārzemju aktīvu kontroles birojam, un "Swedbank" ir gatava ar biroju pilnībā sadarboties, lai atrisinātu šos jautājumus, sacīts "Swedbank" paziņojumā Stokholmas biržai.

Tāpat ziņots, ka Zviedrijas sabiedriskā televīzija SVT vēstījusi par aizdomām, ka starp "Danske Bank" un "Swedbank" Baltijas struktūrvienībām laikā no 2007. līdz 2015.gadam plašā apmērā un sistemātiski notikuši aizdomīgi pārskaitījumi, kuru kopējā summa sasniegusi vismaz 40 miljardus Zviedrijas kronu (3,7 miljardus eiro).

Izmeklēšana par to, ka caur "Swedbank" varētu būt notikusi naudas atmazgāšana, notiek vairākās valstīs.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.