Menu
 

"Conexus" par 32,3 miljoniem eiro uzlabos gāzes savākšanas punktu Inčukalnā

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Vienotais dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operators AS "Conexus Baltic Grid" ("Conexus")  saņēmis būvniecībai nepieciešamās būvatļaujas un par 32,3 miljoniem eiro plāno atjaunot gāzes savākšanas punktu Nr.3 Inčukalnā, pavēstīja "Conexus" pārstāve Dace Baltābola.

Viņa norādīja, ka projekta mērķis ir pārbūvēt tehnoloģiski novecojušo gāzes savākšanas punktu, lai samazinātu tā ietekmi uz vidi un nodrošinātu iespēju tehnoloģiskos procesus vadīt attālināti no Inčukalna pazemes gāzes krātuves dispečeru telpas.

Plānotais projekts ir viens no apakšprojektiem Eiropas Savienības (ES) kopīgo interešu projektā "Inčukalna pazemes gāzes krātuves darbības uzlabošana", kur līdz 2025.gadam modernizācijā tiks apgūtas investīcijas 88 miljonu eiro apmērā, un Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta līdzfinansējums noteikts 50% apmērā.

Inčukalna pazemes gāzes krātuves vadītājs Rinalds Dimiņš pauda, ka gāzes savākšanas punkta uzlabošanas darbi ir nepieciešami, jo esošais gāzes savākšanas punkts ir fiziski un morāli novecojis. Tā ekspluatācija sākās iepriekšējā gadsimta astoņdesmitajos gados, kas nozīmē, ka uz projekta realizācijas beigu laiku esošais gāzes savākšanas punkts būs vairāk nekā 40 gadus vecs. Tā atjaunošanas gaitā plānots pilnībā nomainīt visas tehnoloģiskās iekārtas un palielināt esošo tehnoloģisko līniju skaitu no 30 līdz 34, tādējādi palielinot šī objekta un visas dabasgāzes krātuves jaudu, darbības elastīgumu un kopējo veiktspēju. Visi šie procesi ir investīcija krātuves drošības pilnveidošanā.

"Conexus" pārstāvji atzīmēja, ka esošā gāzes savākšanas punkta demontāžu un jauna gāzes savākšanas punkta būvniecību ir plānots īstenot divās kārtās, lai objekts nepārtrauktu darbību. Tostarp projektēšanas darbus plānots pabeigt 2022.gada vidū, vienlaicīgi iegādājoties nepieciešamo tehnoloģisko aprīkojumu.

Iepirkumā par tehnoloģiskā aprīkojuma piegādi uzvarējusi starptautiskā inovāciju kompānija "Pietro Fiorentini", kas specializējusies dabasgāzes nozares tehnoloģisko risinājumu izstrādē un nodrošināšanā. Gāzes savākšanas punkta pirmās kārtas uzlabošanas darbus plānots īstenot no 2023. līdz 2024.gadam, savukārt otro būvniecības kārtu plānots īstenot no 2024. līdz 2025.gadam. Objekta būvniecību pilnībā plānots noslēgt 2025.gada nogalē.

"Conexus" ir vienotais dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas operators Latvijā. Kompānija pārvalda Inčukalna pazemes gāzes krātuvi un maģistrālo dabasgāzes pārvades sistēmu, kas savieno Latvijas dabasgāzes tirgu ar Lietuvu, Igauniju un Krievijas Ziemeļrietumu reģionu. "Conexus" tika dibināta 2016.gada decembrī, reorganizācijas rezultātā no "Latvijas gāzes" nodalot pārvades un glabāšanas darbības virzienus.

"Conexus" pērn strādāja ar 59,343 miljonu eiro apgrozījumu un 17,945 miljonu eiro peļņu. "Conexus" ir slēgta akciju sabiedrība. Kompānijas lielākais akcionārs ir valstij piederošais "Augstsprieguma tīkls" (68,46%), kamēr "Marguerite Fund" pieder 29,06% akciju.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.