Menu
 

Lidostā "Rīga" optimizēts Covid-19 testēšanas process

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto – www.facebook.com/riga.airport Foto – www.facebook.com/riga.airport

Stājoties spēkā jaunajai ceļošanas kārtībai, kas ļauj pasažieriem pēc ieceļošanas nodotā Covid-19 testa rezultātu sagaidīt mājās, lidosta "Rīga" sadarbībā ar E.Gulbja laboratoriju ir optimizējusi testu nodošanas procesu, piedāvājot tiem pasažieriem, kam ir šāds pienākums, iespēju pirms robežkontroles nodot PĶR (PCR) siekalu testu, rezultātus sagaidot pašizolācijas vietā.

Kā informē lidostas pārstāvji, jaunā ceļošanas kārtība, kas stājās spēkā 16.jūnijā, gan sniedz atvieglojumus vakcinētiem un pārslimojušiem ceļotājiem, gan arī paredz, ka tie pasažieri, kuriem ir pienākums pēc ieceļošanas Latvijā nodot atkārtotu Covid-19 testu, testa rezultātu var sagaidīt mājās vai uzturēšanās vietā, ievērojot pašizolāciju.

Līdz ar to lidostai ir radusies iespēja optimizēt testēšanas procesu, izveidojot "zaļo koridoru" vakcinētiem un pārslimojušiem ceļotājiem, savukārt pārējiem pasažieriem sadarbībā ar E.Gulbja laboratoriju piedāvājot iespēju pirms robežkontroles nodot Covid-19 PĶR (PCR) siekalu testu. Tādējādi testu nodošanas process lidostā ir kļuvis raitāks. Tomēr brīžos, kad vienlaikus ielido vairāki reisi ar lielu pasažieru skaitu, jārēķinās ar papildu gaidīšanas laiku uz iespēju nodot testu. Lai paātrinātu procesu, lidostas pārstāvji aicina pasažierus jau iepriekš reģistrēties testam un veikt apmaksu E.Gulbja laboratorijas tīmekļvietnē www.egl.lv. 

Tāpat pasažieri tiek aicināti rūpīgi sekot līdzi lidostā noteiktajiem epidemioloģiskās drošības pasākumiem - nēsāt masku un gaidīšanas laikā ievērot distanci. Lai palīdzētu pasažieriem, testēšanas zonā ir izvietotas norobežojošās lentes un drošas distances grīdas uzlīmes. Plašāku informāciju par to, kādi ceļotāji ir atbrīvoti no pienākuma veikt atkārtotu testu lidostā un ar kādiem dokumentiem jāapliecina vakcinācijas vai pārslimošanas fakts, var uzzināt lidostas tīmekļvietnes www.riga-airport.com sadaļā "Covid-19: BUJ".

Savukārt izceļojošos pasažierus lidostas pārstāvji aicina jau pirms ceļojuma rūpīgi iepazīties ar prasībām un ierobežojumiem galamērķa valstī, kā arī tranzīta valstīs, ja paredzēts lidojums ar pārsēšanos. Lidostā atgādina, ka, trūkstot kādam no dokumentiem - derīgam testa rezultātam, apliecinājumam par vakcināciju u.c. -, lidojums pasažierim var tikt atteiks.

Tāpat pasažieri tiek aicināti ierasties uz lidojumu savlaicīgi - vismaz divas stundas iepriekš, jo saistībā ar valstu izvirzītajām epidemioloģiskajām prasībām dokumentu pārbaudes lidostā šobrīd aizņem ilgāku laiku, nekā ierasts. Lai dokumentu pārbaudes process noritētu raitāk, lidostas pārstāvji iesaka pasažieriem visus ceļošanai nepieciešamos dokumentus apkopot vienuviet papīra vai elektroniskā formātā un jau savlaicīgi sagatavot uzrādīšanai.

Palielinoties vakcinācijas aptverei un samazinoties saslimstības rādītājiem Latvijā un citviet, apkalpoto pasažieru skaits lidostā "Rīga" pakāpeniski pieaug. Tāpat aizvien plašāks kļūst arī maršrutu tīkls - šonedēļ no Rīgas iespējams doties uz vairāk nekā 70 galamērķiem un lidojumus piedāvā 11 aviokompānijas.

Kā Eiropas Savienības Aviācijas drošības aģentūras (European Union Aviation Safety Agency) Covid-19 ierobežošanas hartas dalīborganizācija lidosta "Rīga" strādā pēc augstākajiem aviācijas nozares epidemioloģiskās drošības standartiem. "Skytrax" lidostai "Rīga" ir piešķīrusi četru zvaigžņu vērtējumu par ieviestajiem Covid-19 drošības pasākumiem, atzīmē lidostas pārstāvji.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.