Menu
 

"AB City" sāk mazākuma akcionāriem piederošo "Olainfarm" akciju atpirkšanu

  • Autors:  LETA
Foto no arhīva Foto no arhīva

Farmācijas kompānijas "Repharm" grupas mātesuzņēmums AS "AB City" piedāvā no ceturtdienas līdz 25.augustam iegādāties mazākuma akcionāriem piederošās zāļu ražotājas AS "Olainfarm" akcijas, aģentūrai LETA pavēstīja "AB City" pārstāvis, zvērināts advokāts Rihards Mors. 

Piedāvātā cena par akciju ir 9,26 eiro, kas jau pabeigtā obligātā akciju atpirkšanas piedāvājuma ietvaros bija aprēķināta saskaņā ar Finanšu instrumentu tirgus likumā noteikto metodi. 

Lai pārdotu "Olainfarm" akcijas, akcionāriem ir jāsazinās ar komercbanku vai brokeru sabiedrību, kurā ir atvērts vērtspapīru konts un kurā glabājas "Olainfarm" akcijas. Akcionāram ir jādod pārdošanas uzdevums, norādot pārdodamo "Olainfarm" akciju skaitu un cenu 9,26 eiro. Tālāk komercbanka vai brokeru sabiedrība iesniedz fondu biržā klienta uzdevumu, savukārt pārdevējs naudas līdzekļus par akcijām saņems otrajā dienā pēc darījuma izpildes biržā.

Jau ziņots, ka "Olainfarm" obligātajā akciju atpirkumā uzņēmuma mazākuma akcionāri kompānijai "AB City" pārdevuši kopumā 2 427 408 akcijas, kas veido 17,23% no kopējā "Olainfarm" balsstiesīgo akciju kopskaita, un kopumā mazākuma akcionāri par šīm akcijām saņems 22,477 miljonus eiro. Līdz ar obligātā akciju atpirkuma noslēgšanos "AB City" ir ieguvusi 48,08% no "Olainfarm" balsstiesību.

"Lielā mazākuma akcionāru interese liecina, ka "AB City" izteikto piedāvājumu investori novērtējuši kā patiesi izdevīgu. Tāpēc, zinot par centieniem šo akciju atpirkumu kavēt, esam sagatavojuši papildu iespēju akciju turētājiem, kas procesa neskaidrību un novēlotā Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) skaidrojuma dēļ tomēr atturējās pārdot savas "Olainfarm" akcijas," pauda "AB City" valdes priekšsēdētājs Sergejs Korņijenko.

"AB City" ir nolēmusi nākt klajā ar piedāvājumu biržā vēl piecas darbadienas iegādāties "Olainfarm" akcijas, saglabājot to pašu cenu 9,26 eiro, kas obligātā atpirkuma ietvaros tika noteikta saskaņā ar Finanšu instrumentu tirgus likumā noteikto metodi. Šim nolūkam "AB City" joprojām ir rezervējusi līdzekļus vairāk nekā 65 miljonu eiro apjomā.

"Šis darījums kalpo kā atspēriena punkts, lai aizvien lielāku fokusu vērstu uz ieguldījumiem "Olainfarm" attīstībā. Atšķirībā no līdzšinējās prakses, kad "Olainfarm" prioritāte bija peļņas sadalīšana dividendēs, mums rūp investīcijas "Olainfarm" produktu portfeļa paplašināšanā un jaunu tirgu apgūšanā," pavēstīja Korņijenko, uzsverot, ka "Repharm" grupa kā vietējais veselības nozares līderis un stratēģiskais investors "Olainfarm" attīstību plāno ilgtermiņā, izvirzot ambiciozus mērķus ne vien uzņēmumam, bet visai farmācijas nozarei Latvijā.

LETA jau ziņoja, ka FKTK iepriekš informēja "Olainfarm" obligātā akciju atpirkšanas piedāvājumā iesaistītos, ka Administratīvajā apgabaltiesā ierosinātajā lietā, pamatojoties uz pieteicēju Agra Auces un Mārča Judža pieteikumu par FKTK 2021.gada 14.jūlija lēmumu, 24.augustā tiks izskatīti lietas dalībnieku lūgumi par pagaidu aizsardzības piemērošanu. FKTK 14.jūlijā pieņēma lēmumu atļaut "AB City" izteikt "Olainfarm" obligāto akciju atpirkšanas piedāvājumu, kas ir pārsūdzēts Administratīvajā apgabaltiesā.

Ņemot vērā situācijas steidzamību un ievērojot radušos jautājumus par pieteikuma iesniegšanas ietekmi uz akciju atpirkšanas piedāvājuma norisi, FKTK bija tiesā iesniegusi lūgumu par pagaidu aizsardzības piemērošanu, jo FKTK ieskatā pilnīgs ierobežojums īstenot no pārsūdzētā FKTK lēmuma izrietošās tiesības ir nesamērīgs un faktiskajai situācijai neatbilstošs. FKTK lūdza šo lūgumu izskatīt steidzamības kārtībā līdz 17.augustam, kas bija noteiktais obligātā akciju atpirkšanas piedāvājuma termiņš.

Vienlaikus FKTK informēja, ka "AB City" piedāvājums izteikts 16.jūlijā ar oficiālo paziņojumu izdevumā "Latvijas Vēstnesis", savukārt pieteikums tiesai iesniegts pēc obligāto akciju atpirkšanas piedāvājuma izteikšanas - 20.jūlijā.

Ņemot vērā minēto un spēkā esošo tiesību normu interpretācijas iespēju, pareiza un taisnīga jautājuma noregulēšana ir vienīgi tiesas kompetencē, kas FKTK un citiem "Olainfarm" obligātā akciju atpirkšanas piedāvājumā iesaistītajiem būs saistoša, paziņojumā norāda FKTK.

Ņemot vērā steidzamību un radušos jautājumus par pieteikuma iesniegšanas ietekmi uz akciju atpirkšanas piedāvājuma norisi, kas pastarpināti ietekmē daudzus mazākuma akcionārus, piedāvājuma izteicēju un darījumā iesaistītās trešās personas, kā arī Administratīvā procesa likumā noteikto, ka tiesa lūgumu par pagaidu aizsardzību izskata, ņemot vērā situācijas steidzamību, FKTK aicina tiesu pēc iespējas agrāk izskatīt tiesai pieteiktos lūgumus un pieņemt attiecīgu lēmumu.

Jau ziņots, ka "Olainfarm" obligātā akciju atpirkšanas procedūra tika apturēta, bet FKTK lūdza Administratīvo tiesu atļaut "AB City" turpināt un pabeigt procedūru, aģentūrai LETA iepriekš pavēstīja FKTK pārstāve Dace Jansone. FKTK padome 14.jūlijā atļāva "AB City" izteikt "Olainfarm" akciju atpirkšanas obligāto piedāvājumu.

Holdingkompānija "AB City" reģistrēta 2018.gadā, tās pamatkapitāls ir 126 536 960 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Uzņēmuma patiesie labuma guvēji nav norādīti, bet uzņēmuma padomē strādā "Repharm" līdzīpašnieki Andrejs Leibovičs, Jānis Oskerko un Aleksandrs Livšics. Savukārt "AB City" valdē ir "Repharm" līdzīpašnieki Roberts Tavjevs un Sergejs Korņijenko.

"Olainfarm" koncerna apgrozījums pagājušajā gadā bija 122,157 miljoni eiro, kas ir par 11% mazāk nekā 2019.gadā, savukārt koncerna peļņa samazinājās 2,3 reizes un bija 9,478 miljoni eiro. "Olainfarm" nodarbojas ar gatavo zāļu formu, farmaceitisko preparātu un uztura bagātinātāju, kā arī ar ķīmisko vielu un aktīvo farmaceitisko ingredientu ražošanu. "Olainfarm" lielākais akcionārs ir "Olmafarm" (42,56%), kas vienādās daļās pieder Valērija Maligina mantiniecēm - Irinai Maliginai, Annai Emīlijai Maliginai un Nikai Saveļjevai. "Olainfarm" akcijas kotē "Nasdaq Riga" oficiālajā sarakstā.

Savukārt "Repharm" ir veselības aprūpes jomā strādājošu Latvijas uzņēmumu grupa, kas apvieno "Sentor Farm aptiekas" (zīmols "Mēness aptieka"), AS "Veselības centru apvienība", SIA "Centrālā laboratorija", "Rīgas Farmaceitiskā fabrika" un "Recipe Plus". "Repharm" uzņēmumu grupa ir izveidota 2009.gadā. 2019.gadā "Repharm" koncerna apgrozījums bija 283,008 miljoni eiro, bet koncerna peļņa bija 34,56 miljoni eiro. "Repharm" patiesie labuma guvēji, pēc "Firmas.lv" datiem, ir vairākas Latvijas privātpersonas - Roberts Tavjevs, Jānis Oskerko, Mihails Lurje, Aleksandrs Livšics, Andrejs Leibovičs, Sergejs Korņijenko, Josifs Apts un Jeļena Ņikitina.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.