Menu
 

"Civinity": Ēku renovācijas gaita Latvijā ir ļoti lēna

  • Autors:  LETA
Foto - pixabay.com Foto - pixabay.com

Kopumā ēku renovācijas gaita Latvijā ir ļoti lēna, intervijā aģentūrai LETA sacīja namu apsaimniekošanas uzņēmumu grupas "Civinity" izpilddirektors Andrjus Bakštons.

Viņš uzsvēra, ka namu renovācijas process Latvijā notiek ļoti vārgi - 2021.gadā renovācija tiek īstenota 46 namos visā Latvijā, tostarp Rīgā četros namos, un šāds apmērs nav tāds, kas var mainīt situāciju, turklāt tas viss ir saistīts arī ar ēku energoefektivitāti un to, kādi rēķini ir jāmaksā par apkuri.

Jautāts, vai "Civinity" strādā ar savu apsaimniekoto māju iedzīvotājiem, aicinot domāt par renovāciju, siltināšanu, Bakštons atbildēja apstiprinoši, taču atzina, ka sekmes nav ļoti labas. "Šis process nav nemaz vienkāršs. Sākuma posmā iedzīvotāji parasti saka, ka tas viņus interesē, bet, kad parādās cipari, tad daudzi domas maina. Ļoti labi ir tas, ka kopš 2020.gada mājas renovācijai ir jāpiekrīt 50% iedzīvotāju, jo pirms tam bija 75%. Vienlaikus ir jāapzinās, ka mājas renovācija - tās nav tikai zemākas izmaksas par apkuri, tas ir arī kopējais īpašuma vērtības pieaugums un cits dzīves komforta līmenis," sacīja Bakštons.

Viņš informēja, ka pašlaik no "Civinity" apsaimniekotajām ēkām tiek renovēta viena ēka Rīgā, vairākas ēkas pirms tam ir renovētas Jūrmalā. "Taču kopumā renovācijas gaita Latvijā ir ļoti lēna. Cerams, kaut kādas izmaiņas būs, kad sāksies jaunais Eiropas Savienības fondu periods. Viena no problēmām, kas ir bijusi un redzama līdz šim, ir tas, ka nav noteikts pieteikumu izskatīšanas termiņš. Ja viss process ir tik garš, tad nav nekāds brīnums, ka iedzīvotāji ne visai tic sekmīgam iznākumam. Tāpat problēmas noteikti radīs būvmateriālu un celtniecības darbu cenu pieaugums. Ja kāds tāmi gatavoja pērn, tad ir pilnīgi skaidrs, ka šodien par tādu naudu renovāciju veikt vairs nav iespējams," teica Bakštons.

Viņš pastāstīja, ka Lietuvā renovācija notiek daudz plašāk un straujākos tempos, jo Lietuvā iedzīvotāji ir daudz aktīvāki un nevis gaida palīdzību no kāda, bet saprot, ka rūpes par savu īpašumu pirmām kārtām ir viņu pašu interesēs. Tajā pašā laikā pats apstiprināšanas process Lietuvā ir daudz ātrāks un tam ir efekts.

"Civinity" grupa ir starptautisks uzņēmums, kas piedāvā pakalpojumus nekustamo objektu pārvaldības, uzturēšanas un apsaimniekošanas jomā Lietuvā un Latvijā. "Civinity" grupa pārvalda namu apsaimniekošanas, administrēšanas un uzturēšanas uzņēmumus Rīgā un Jūrmalā, kurā ietilpst AS "Civinity mājas", SIA "Civinity Solutions", SIA "Civinity mājas Jūrmala", SIA "Labo namu aģentūra", SIA "Homemaster".

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.