Menu
 

Latvijā pēdējo 10 gadu laikā reģistrēts viens no augstākajiem mājokļa cenu kāpumiem Eiropas Savienībā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Pēdējo desmit gadu laikā īres un nekustamā īpašuma iegādes cenas pieaugušas teju visās Eiropas valstīs, un īpaši straujš kāpums reģistrēts Baltijas valstīs, liecina Igaunijas uzņēmuma “RIA.com Marketplaces” apkopotā informācija. Igaunijā reģistrēts straujākais gan īres, gan mājokļa iegādes cenu kāpums starp visām Eiropas Savienības valstīm. Augstus rādītājus šajā sarakstā uzrāda arī Latvijā, kur īres cenas pēdējo 10 gadu laikā pieaugušas par 36%, bet nekustamā īpašuma iegādes cenas pat par 99,1%.

Salīdzinot 2021.gada otro ceturksni ar 2010.gadu, vērojams, ka īres cenas pieaugušas gandrīz visās Eiropā. Vidējais īres cenu kāpums Eiropas Savienības valstu vidū 10 gadu laikā ir 15,7%, savukārt nekustamo īpašumu cenas augušas vidēji par 34,4%. Lielākais īres cenu kāpums ES valstu vidū reģistrēts Igaunijā (+ 142,4%),  Lietuvā (+109,1%) un Īrijā (+ 65,6%). Cenu kritums reģistrēts tikai divās valstīs: Grieķijā (-25,1%) un Kiprā (-3,3%). Savukārt Latvijā īres cenas 10 gadu laikā, saskaņā ar jaunāko “Eurostat” ziņojumu, pieaugušas par 36%, kas ir sestais augstākais rādītājs Eiropas Savienības valstu vidū.

Līdzīga situācija ir arī attiecībā uz nekustamā īpašuma cenām mājokļu sektorā – lielākais pieaugums arī šo rādītāju ziņā ir Igaunijā – 132,7%. Pamatīgs cenu kāpums reģistrēts arī Luksemburgā (+110,8%), Ungārijā (+108,9%) un Latvijā (99,1%).

Īres cenas Eiropā, neskatoties uz pandēmijas ietekmi, turpināja augt arī šajā gadā. Piemēram, 2021. gada otrajā ceturksnī, salīdzinot ar šo pašu periodu 2020. gadā, īres cenas visā Eiropā pieaugušas par 1,3%, Igaunijā – par 16%.

“Lai īrētu kvalitatīvu divistabu dzīvokli jaunā projektā, īrniekiem gan Tallinā, gan Rīgā un Viļņā jāšķiras no vidēji 450-600 eiro mēnesī. Ņemot vērā pieprasījumu un dzīvokļu trūkumu, var prognozēt cenu kāpumu arī nākotnē,” uzskata “RIA.com Marketplaces” pārstāvis Artjoms Umanets.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.