Menu
 

"Conexus": Krājumu apjoms Inčukalna pazemes gāzes krātuvē ir pietiekams

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - www.conexus.lv Foto - www.conexus.lv

Dabasgāzes krājumu apjoms AS “Conexus Baltic Grid” (turpmāk – “Conexus”) Inčukalna pazemes gāzes krātuvē (PGK) 28.decembrī veido 12 226 GWh. Dabasgāzes piegādes apjomi no Inčukalna PGK tirgotājiem un lietotājiem nav ierobežoti, un līdz ar to nav pamata izsludināt valsts līmeņa enerģētisko krīzi dabasgāzes jomā, informē uzņēmuma Komunikācijas daļas vadītāja Dace Baltābola.

“Conexus” veic visus normatīvajos aktos noteiktos pienākumus drošas un nepārtrauktas pārvades sistēmas un krātuves lietošanas nodrošināšanā. Lai izpildītu Ministru kabineta (MK) noteikumu prasības, “Conexus” Inčukalna PGK ir rezervējis uzglabāšanai 2 350 000 MWh dabasgāzes, norāda uzņēmuma pārstāve.

MK noteikumi paredz pienākumu vienotajam dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operatoram Inčukalna PGK uzturēt divas dabasgāzes rezerves, proti, rezervi, kas valstī izsludinātas enerģētiskās krīzes laikā nepieciešama nodrošināmo lietotāju apgādei, un rezervi Inčukalna PGK izņemšanas jaudas nodrošināšanai.

Abas minētās krātuvē izveidotās dabasgāzes rezerves ir citu komersantu īpašums, kas uz noteiktu laika periodu tiek uzglabātas krātuvē, un tās var tikt izmantotas tikai valstī izsludinātas enerģētiskās krīzes situācijā, vēsta D.Baltābola.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.