Menu
 

"Olainfarm" akcionāru sapulce jaunas padomes ievēlēšanai netiks sasaukta

  • Autors:  LETA
"Olainfarm" akcionāru sapulce jaunas padomes ievēlēšanai netiks sasaukta Foto no arhīva

Pēc zāļu ražotāja "Olainfarm" bijušā īpašnieka Valērija Maligina jaunākās meitas Annas Emīlijas Maliginas aizbildnes Signes Balderes-Sildedzes aiziešanas no padomes akcionāru sapulce jaunas padomes ievēlēšanai netiks sasaukta, aģentūrai LETA sacīja "Olainfarm" padomes priekšsēdētājs Pāvels Rebenoks.

Viņš sacīja, ka "Olainfarm" rīkojās tā, kā ir noteikts Komerclikumā. "Ārkārtas akcionāru sapulci var sasaukt valde pēc savas iniciatīvas. Mēs ar valdi to pārrunājām, un tādas iniciatīvas nebūs, jo padome ir lemttiesīga un kvorums ir. Kvorumam pietiek ar trīs cilvēkiem, un pašlaik padomē ir četri. Līdz ar to padome var pilnvērtīgi strādāt," atzīmēja Rebenoks.

"Olainfarm" padomes priekšsēdētājs papildināja, ka sapulci var sasaukt arī padome. "Pēc padomes domām, tas nav nepieciešams, jo padome ir lemttiesīga. Ja Signe Baldere-Sildedze ir izteikusi savu piekrišanu darboties padomē, nedēļas laikā nav atnākusi ne uz vienu padomes sēdi un tad pārdomājusi, tā ir viņas izvēle. Vēl viens variants, kā var sasaukt akcionāru sapulci, ir, ja to pieprasa 5% akciju turētāju. Tas ir arī vienīgais iespējamais pieprasījums, jo, kā jau minēju, padome un valde to nedarīs. Tā ir teorētiska iespēja," skaidroja Rebenoks.

Viņš atzīmēja, ka pašlaik padome redz, ka tirgus Balderes-Sildedzes aiziešanas laikā no padomes ir reaģējis pozitīvi, jo "brīdī, kad viņa par to paziņoja, akciju cena ir pieaugusi". "Viņas aiziešana padomes darbu nav ietekmējusi, jo, kā jau teicu, viņa padomē nemaz nav sākusi darboties," atzina "Olainfarm" padomes priekšsēdētājs.

Jautāts, vai, balstoties uz Komerclikumu, kurā noteikts, ka publiskās akciju sabiedrības padomē ir jābūt vismaz pieciem locekļiem, nevarēs apstrīdēt jebkuru padomes lēmumu, Rebenoks atbildēja noraidoši, jo "Olainfarm" pārvaldes struktūra atbilst Komerclikumam. "Saskaņā ar statūtiem "Olainfarm" padomē tiešām ir jābūt pieciem locekļiem. Viņi arī akcionāru sapulcē bija ievēlēti. Taču šis likuma pants ir jāsaprot kontekstā ar citiem pantiem, kuri nosaka lēmumu pieņemšanai nepieciešamo kvorumu. Šobrīd tas ir atbilstošs likumam," skaidroja "Olainfarm" padomes priekšsēdētājs.

Viņš atzīmēja, ka akcionāru struktūra uzņēmumā var būt arī sadrumstalota. "No mazākuma akcionāriem padomē vienmēr var būt pat vairāki locekļi. Ja katrs liks galdā atlūgumu un tādēļ nekavējoties būs jāsasauc akcionāru sapulces, tad katru mēnesi mums būs jāsēž akcionāru sapulcēs. Tas nav normāli. Tādēļ arī citos uzņēmumos ir šāda pieredze," uzsvēra Rebenoks.

"Tālu nav jāiet – arī zāļu ražotājs "Grindeks" ir publiska akciju sabiedrība, un jau četrus gadus tur padomē darbojas četri locekļi. Galvenais ir, lai būtu kvorums un padome būtu lemttiesīga. Akcionāriem ir tiesības izvirzīt savus kandidātus padomē, un, ja tādi netiek izvirzīti, tad cik ir, tik ir. Mēs gājām to ceļu, ka SIA "Olainfarm", kuram pieder 42% "Olainfarm" akciju, izvirzīja piecus kandidātus, tajā skaitā Signi. Nu, ja viņa nevēlas darboties, tad viņa nevēlas darboties. Tas neiespaido uzņēmuma darbu, jo uzņēmums strādā un viss ir kārtībā," teica "Olainfarm" padomes priekšsēdētājs.

Kā ziņots, Baldere-Sildedze no otrdienas, 11. septembra, atstājusi padomes locekļa amata. Mediju paziņojumā Baldere-Sildedze norādīja, ka amatu atstājusi, jo "uzskata par neiespējamu turpināt darbu "Olainfarm" padomē kopā ar personām, kas šobrīd ir tās sastāvā".

Tāpat ziņots, ka Baldere-Sildedze un "Olainfarm" bijušā īpašnieka Valērija Maligina meita Nika Saveļjeva vērsušās tiesībsargājošajās institūcijās ar lūgumu sākt kriminālprocesu saistībā ar reiderismu uzņēmumā, pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu un krāpšanu. Iesniegumos izteikts aicinājums aizsargāt "Olainfarm", uzņēmuma akcionāru un mantinieču intereses, jo pēdējo dienu notikumi liecina par ļaunprātīgu un negodprātīgu kontroles pārņemšanu pār šo uzņēmumu.

Pieteikumu iesniedzējas pauž viedokli, ka reiderisma rezultātā "Olainfarm" var tikt izsaimniekots, visiem akcionāriem nodarot apzināti būtisku zaudējumus un apdraudot uzņēmuma nākotni, par ko atbilstoši Komerclikuma noteikumiem personīgi atbildīgi ir uzņēmuma padomes un valdes locekļi.

Jau vēstīts, ka 4. septembrī "Olainfarm" akcionāru sapulcē tika veiktas izmaiņas kompānijas padomē – atbilstoši akcionāru lēmumam darbu padomē vairs neturpināja Ivars Kalviņš, Milana Beļeviča un Ivars Godmanis, bet viņu vietā tika iecelts Pāvels Rebenoks (padomes priekšsēdētāja amatā), Mārtiņš Krieķis un Daina Sirlaka. Darbu kompānijas padomē turpināja Irina Maligina un Baldere-Sildedze.

Kalviņš vēlāk aģentūrai LETA atzina, ka Konkurences padome varētu izrādīt interesi par Krieķa esamību "Olainfarm" padomē, jo viņš atrodas tiešā interešu konfliktā. "Droši vien, ka Konkurences padome varētu par šo izrādīt interesi, jo Krieķa kungs ir zāļu ražotāja AS "Grindeks" līdzīpašnieka un padomes priekšsēdētāja Kirova Lipmana kungam piederoša uzņēmuma valdē. Tā informācija varētu plūst visādos veidos," atzina Kalviņš.

Tajā pašā laikā Lipmans aģentūrai LETA atkārtoti noliedza ieinteresētību līdzdalībā vai investīcijās "Olainfarm", jo uzņēmums nav viņa interešu lokā. "Pusgada laikā, kopš man iepriekšējo reizi saistībā ar nepamatotiem publiskiem pieņēmumiem nācās sniegt šādu paziņojumu, nekas nav mainījies. Mani nākotnes plāni ir saistīti ar "Grindeks", kas pašlaik strauji attīstās," paziņojumā uzsvēra Lipmans.

Tāpat Rebenoks un Krieķis noliedza iespējamu interešu konfliktu "Olainfarm" – abi juristi uzsvēra, ka mēģinājumus saistīt dažādas personas tikai tāpēc, ka tās izvēlējušās viena advokātu biroja pakalpojumus, var salīdzināt ar vēlmi saistīt jebkura cita vispāratzītu kvalitatīvu pakalpojumu sniedzēja klientus. "Nekonkrētu pieņēmumu formā izteiktajām norādēm par iespējamu interešu konflikta situāciju nav nekāda pamata. Advokātu birojs "Rebenoks un Vilders" un tā partneri stingri ievēro gan Latvijas Zvērinātu advokātu Ētikas kodeksu, gan Starptautiskās advokātu asociācijas Starptautisko advokātu ētikas kodeksu,'' norādīts juristu paziņojumā.

"Olainfarm" koncerna apgrozījums 2018. gada pirmajā pusgadā bija 61,844 miljoni eiro, kas ir par 1,4% mazāk nekā pērn attiecīgajā periodā, bet koncerna peļņa palielinājās par 1,5%, sasniedzot 5,786 miljonus eiro. "Olainfarm" nodarbojas ar gatavo zāļu formu, farmaceitisko preparātu un uztura bagātinātāju, kā arī ar ķīmisko vielu un aktīvo farmaceitisko ingredientu ražošanu. Kompānijas akcijas kotē "Nasdaq Riga" oficiālajā sarakstā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.