Menu
 

Oficiāli sadalīts Valērija Maligina mantojums

  • Autors:  LETA
Oficiāli sadalīts Valērija Maligina mantojums Foto: LETA

Zāļu ražotāja "Olainfarm" bijušā īpašnieka Valērija Maligina meitas Irina Maligina, Nika Saveļjeva un Anna Emīlija Maligina saņēmušas mantojuma apliecības, tādējādi mantojums ir oficiāli sadalīts, aģentūrai LETA sacīja "Olainfarm" padomes priekšsēdētājs Pāvels Rebenoks.

Rebenoks atzīmēja, ka juridiski mantojums ir sadalīts – visas meitas ir izņēmušas mantojuma apliecības. "Faktiski mantinieces tagad ir kopīpašnieces – katra māja pieder trijiem, katra akcija pieder trijiem. Respektīvi, viss pašlaik ir kopīpašums. Tādēļ tagad trijiem mantiniekiem ir jāparaksta vienošanās par mantojuma sadali," skaidroja Rebenoks.

Jautāts, vai uzņēmumā tagad ir jāgaida, kad šīs trīs mantinieces vienosies, Rebenoks norādīja, ka "Olainfarm" nekas nav jāgaida. Viņš atzīmēja, ka uzņēmums ir rīcībspējīgs un tā vadība ir rīcībspējīga.

Savukārt, runājot par Irinas Maliginas lomu kopējā mantojuma aizgādniecībā, Rebenoks skaidroja, ka viņas aizgādņa funkcija ir beigusi eksistēt, jo "mantinieces mantojuma apliecības ir izņēmušas. Tagad katrs mantinieks var rīkoties patstāvīgi", taču tas neizslēdz nepieciešamību pēc kopīgiem lēmumiem, kas nākotnē attieksies uz uzņēmumu.

Ņemot vērā, ka nākotnē akcijas tiks sadalītas, lai katrai mantiniecei ir savas akcijas, nevis šis kopīpašums, Rebenoks uzsvēra, ka būs nepieciešama vienošanās starp mantiniecēm. "Akciju struktūra ir diezgan sarežģīta. Divas trešdaļas mantoto akciju pieder SIA "Olmafarm", tas ir pilntiesīgs akcionārs, un šī SIA valdes locekle ir Irina Maligina. Līdz ar to "Olmafarm" piederošie 42% "Olainfarm" akciju ir tā akciju pakete, kura pašlaik pilntiesīgi var piedalīties akcionāru sapulcēs un balsot. Vēl 27% "Olainfarm" akciju piederēja Valērijam Maliginam kā fiziskai personai un tās pašlaik ir kopīpašums. Lai tās sadalītu, ir nepieciešama vienošanās starp mantiniecēm," atzīmēja Rebenoks.

Viņš papildināja, ka mantinieces var satikties un vienoties, taču "Olmafarm" problēma ir tāda, ka tas sastāv no 40 kapitāla daļām un tās nedalās uz trīs. "Tādēļ tur arī būs nepieciešama vienošanās, lai Uzņēmumu reģistrā vispār varētu pārreģistrēt īpašuma tiesības. Tādas vienošanās pagaidām nav," atzina "Olainfarm" padomes priekšsēdētājs.

Rebenoks sacīja, ka, kamēr vienošanās nav, Irina Maligina var balsot ar "Olmafarm" akcijām, bet, lai balsotu ar minētajiem 27% akciju, ir nepieciešama mantinieču vienošanās. "Taču tādēļ cilvēkiem savā starpā ir jāsarunājas tieši, nevis ar preses starpniecību. Viņas var vienoties. Taču es kā padomes priekšsēdētājs nevaru un arī negribu tur jaukties. Gan jau laika gaitā viņām izdosies vienoties," norādīja Rebenoks.

Maligina jaunākās meitas Annas Emīlijas Maliginas aizbildne Signe Baldere-Sildedze aģentūrai LETA norādīja, ka atbilstoši likumam savas kompetences ietvaros rīkosies gan savā, gan arī savas meitas kā akcionāres interesēs un vārdā, taču plašāku informāciju par tālāko rīcību pēc aiziešanas no uzņēmuma padomes neatklāja.

Komentējot kopīpašuma sadali, viņa norādīja, ka jautājums ir atvērts. "Esmu aktualizējusi šo jautājumu pārējām ieinteresētajām pusēm vismaz jau kopš marta. Par daļu pozīciju bija panāktas konceptuālas vienošanās, kas nav parakstītas, un, cik noprotams, tas nav noticis nejauši," viņa sacīja, piebilstot – ja netiks panākta atsevišķa vienošanās, atbilstoši likumam varētu saglabāties kopīpašums, ņemot vērā viņas nepilngadīgā bērna intereses.

Kā ziņots, Baldere-Sildedze un "Olainfarm" bijušā īpašnieka Valērija Maligina meita Nika Saveļjeva vērsušās tiesībsargājošajās institūcijās ar lūgumu sākt kriminālprocesu saistībā ar reiderismu uzņēmumā, pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu un krāpšanu. Iesniegumos izteikts aicinājums aizsargāt "Olainfarm", uzņēmuma akcionāru un mantinieču intereses, jo pēdējo dienu notikumi liecina par ļaunprātīgu un negodprātīgu kontroles pārņemšanu pār šo uzņēmumu. Pieteikumu iesniedzējas pauž viedokli, ka reiderisma rezultātā "Olainfarm" var tikt izsaimniekots, visiem akcionāriem nodarot apzināti būtisku zaudējumus un apdraudot uzņēmuma nākotni, par ko atbilstoši Komerclikuma noteikumiem personīgi atbildīgi ir uzņēmuma padomes un valdes locekļi.

Jau ziņots, ka Baldere-Sildedze no otrdienas, 11. septembra, atstājusi padomes locekļa amata. Mediju paziņojumā Baldere-Sildedze norādīja, ka amatu atstājusi, jo "uzskata par neiespējamu turpināt darbu "Olainfarm" padomē kopā ar personām, kas šobrīd ir tās sastāvā".

Iepriekš:
Darbu "Olainfarm" padomē atstājusi Signe Baldere-Sildedze
Kalviņš: KP varētu izrādīt interesi par Krieķa esamību "Olainfarm" padomē

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.