Menu
 

Rekonstruēs lidostas "Rīga" tehnisko dienestu ēku

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - www.facebook.com/riga.airport Foto - www.facebook.com/riga.airport

Lidosta "Rīga" un SIA "RERE meistari" parakstījuši līgumu par lidostas tehnisko dienestu ēkas rekonstrukciju. Rekonstrukcijas gaitā paredzēts siltināt ap 6000 m2 lielu platību, bet 4000 m2 platībā pilnībā pārbūvēs darba telpas lidostas atbalsta dienestu vajadzībām, informē lidostas pārstāvji.

"Līdz ar rekonstrukciju mūsu darbinieki iegūs gan mūsdienīgas darba telpas un tiks atrisināti vides pieejamības jautājumi, gan arī tas ļaus optimālāk izmantot mūsu resursus, paaugstināt ēkas energoefektivitātes klasi, kas ir nozīmīgs solis pretim lidostas ilgtspējas stratēģijas mērķiem," uzsver lidostas "Rīga" valdes priekšsēdētāja Laila Odiņa.

Ģenerāluzņēmēja pārstāvis, AS "RERE grupa" valdes loceklis Edgars Vēveris norāda: "Būvniecības projekts ietver ne tikai tehnisko dienestu ēkas pārbūvi, bet arī inženiertīklu izbūvi, vides pieejamības risinājuma sakārtošanu, kā arī teritorijas labiekārtošanas darbus. Projekta ietvaros tiks uzlabota tehnisko dienestu ēkas energoefektivitāte un ergonomika, kas ilgtermiņā samazinās enerģijas patēriņu un sekmēs uzturēšanās izdevumu samazināšanos, kā arī ļaus tehniskajam personālam efektīvāk veikt savu darbu."

Pārbūves darbu budžets ir 9,6 miljoni eiro, no kuriem 83% lidosta segs no sava investīciju budžeta, savukārt 17% līdzfinansēs Eiropas Savienības Kohēzijas fonds. Ar būvnieku noslēgtais līgums paredz, ka darbi tiks uzsākti šā gada jūlijā un tie jāpabeidz līdz 2023.gada beigām, norāda  lidostas pārstāvji.

Pagājušā gadsimta 70.gados celtās tehnisko dienestu ēkas rekonstrukcija ir viena no atbalstītajām aktivitātēm Kohēzijas fonda projektā. Projekta ietvaros lidosta "Rīga" īsteno vērienīgus lidlauka un lidostas teritorijas infrastruktūras attīstības darbus. Lidostā izbūvēts otrs ātrās nobraukšanas manevrēšanas ceļš, kas palīdzēs mazināt CO2 emisijas, manevrēšanas ceļos ierīkotas ass ugunis, tādējādi sperot pirmo soli, lai lidostā ieviestu inovatīvo "seko zaļajam" ("follow the greens") gaisa kuģu vadības sistēmu, kā arī izbūvēts neatliekamās medicīniskās palīdzības un aviācijas glābšanas un meklēšanas, kā arī militāro, valstu valdību un citu helikopteru nosēšanās laukums. Tāpat pārbūvēti lidostas publiskās daļas pievedceļi, modernizēta lietus ūdens kanalizācijas sistēma un apgaismojuma infrastruktūra, vēsta lidostas pārstāvji.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.