Menu
 

Faktiskā bezdarba līmenis augustā bija 6,4%, reģistrētais - 5,8%

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - pixabay.com Foto - pixabay.com

2022.gada augustā faktiskā bezdarba līmenis Latvijā bija 6,4%, un salīdzinājumā ar jūliju tas ir samazinājies par 0,1 procentpunktu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) darbaspēka apsekojuma dati. Gan sieviešu, gan vīriešu bezdarba līmenis augustā samazinājās par 0,1 procentpunktu, sasniedzot attiecīgi 4,5% un 8,2%, informē pārvaldē.

Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) reģistrētā bezdarba līmenis bija 5,8%, un kopš jūlija, tas ir samazinājies par 0,2 procentpunktiem. Salīdzinot ar pagājušā gada augustu, faktiskā bezdarba līmenis ir samazinājies par 0,8 procentpunktiem, reģistrētā - par 0,7 procentpunktiem.

2022.gada augustā Latvijā bija 60,7 tūkstoši bezdarbnieku (21,3 tūkstoši sieviešu un 39,4 tūkstoši vīriešu), kas ir par 0,9 tūkstošiem mazāk nekā jūlijā un par 7,0 tūkstošiem mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn. Vīriešu bezdarbnieku skaits mēneša laikā ir samazinājies par 0,6 tūkstošiem, taču sieviešu - par 0,3 tūkstošiem, vēsta CSP.

Reģistrētā bezdarba līmenis NVA tiek aprēķināts, izmantojot aģentūras rīcībā esošos datus par reģistrētiem bezdarbniekiem un CSP sniegtos datus par ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem (nodarbinātie un bezdarbnieki) darbspējas vecumā. Faktiskā bezdarba līmenim izmanto apsekojuma nekoriģētus ikmēneša novērtējumus, skaidro pārvaldē.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.