Menu
 

"Ziemeļblāzma" 106. jubileju atzīmēs ar pianistu Ksinas Vanas un Floriana Koltuna koncertu

  • Autors:  Apriņķis.lv
Publicitātes foto Publicitātes foto

Kultūras pils “Ziemeļblāzma” 106. gadadiena un rudens sezonas atklāšana tiks atzīmēta ar Floriana Koltuna (Florian Koltun, Vācija) un Ksinas Vanas (Xin Wang, Ķīna) klavierkoncertu 1. septembrī plkst. 16.00. Latvijā duets uzstāsies pirmo reizi.

Florians Koltuns un Ksina Vana ir neatņemami Eiropas un Āzijas koncertdzīves veidotāji. Abi mūziķi ir daudzu nozīmīgu starptautisku klasiskās mūzikas konkursu un festivālu dibinātāji un mākslinieciskie vadītāji Vācijā, Šveicē un Spānijā, informē kultūras pils “Ziemeļblāzma” projektu vadītāja Agnese Mitrakova.

Pianistu duets ir daudz ceļojuši, sniedzot izcilus solokoncertus prestižās koncertzālēs Vācijā, Nīderlandē, Beļģijā, Polijā, Francijā, Austrijā, Itālijā, Spānijā, Ķīnā, Honkongā un citviet, kā arī sadarbojušies ar neskaitāmiem slaveniem orķestriem, tostarp Vuhanas Filharmonijas orķestri, Āhenes simfonisko orķestri, “Berliner Camerata” un citiem. Klavieru duets ir pastāvīgi viesi starptautiskos festivālos Itālijā, Austrijā, Melnkalnē, Spānijā, Francijā, Vācijā, Ķīnā un daudzos citos.

Īpašs viesis šajā koncertā būs pianists Andrejs Osokins, vēsta kultūras pils pārstāve. Viņš ir guvis atzinību pasaules nozīmīgākajos starptautiskajos pianistu konkursos, kā arī saņēmis Latvijas Lielo mūzikas balvu. Pianists regulāri uzstājas prestižākajās Eiropas koncertzālēs: Berlīnes filharmonijā, “Konzerthaus Berlin”, “Alte Oper” zālē Frankfurtē, “LaVerdi” zālē Milānā, Vigmora, “St Martin in the Fields” un “Kings Place” koncertzālēs Londonā un citās. Koncertējis kopā ar daudziem orķestriem, sadarbojoties ar mūsdienu izcilākajiem diriģentiem, tostarp Vladimiru Fedosejevu (Vladimir Fedoseyev), Marinu Alsopu (Marin Alsop), Juriju Simonovu (Yuri Simonov) un Seru Marku Elderu (Sir Mark Elder).

Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs, internetā un kultūras pils “Ziemeļblāzma” informācijas centra kasē.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.