Menu
 

Aicina uz folkloras festivālu "Pa Saulei" Saulkrastos

  • Autors:  Apriņķis.lv
Publicitātes foto Publicitātes foto

31. augustā Saulkrastos jau astoto reizi norisināsies folkloras festivāls “Pa Saulei”, kas vienuviet pulcēs desmitiem folkloras mūzikas izpildītāju un klausītāju. Festivāla programmā ieplānotas gan sadziedāšanās, danči, gan dažādas meistarklases un lielkoncerts, bet vakara noslēgumā – ugunskura un uguns skulptūru iekuršana jūrmalā.

Folkloras festivāls “Pa Saulei” norisinās ik gadu augusta pēdējā sestdienā, un tas tiek apvienots ar Baltijas jūras reģionā vēsturisku tradīciju – ugunskuru iedegšanu visā Baltijas jūras un jūras līča piekrastē – Somijā, Igaunijā, Lietuvā, Zviedrijā, Krievijā, Vācijā un arī Latvijā. “Mūsu senči Baltijas jūras krastā kūra ugunskurus, lai dotu ziņu saviem kaimiņiem un jūras braucējiem, un deviņdesmito gadu sākumā šī tradīcija tika atjaunota. Senās uguns naktī iedegtie ugunskuri šodien kalpo kā simbols Baltijas jūras reģiona valstu vienotībai. Tā ir cieņas izrādīšana Baltijas jūrai un tās nozīmei reģiona valstu vēsturē un attīstībā. Tāpat pēdējos gados tas kalpo arī kā atgādinājums par nepieciešamību aizsargāt Baltijas jūru no piesārņojuma un izmiršanas,” informē festivāla komunikācijas konsultante Gita Deniškāne.

“Baltijas jūra ir ierakstīta mūsu Latvijas identitātes kodā. Mēs Saulkrastos esam lepni, ka mums ir tā laime augt un dzīvot Vidzemes jūrmalā, tādēļ uzskatām, ka tas ir mūsu pienākums – godāt jūru un to, ko tā devusi simtiem, tūkstošiem gadu garumā. Senās uguns nakts ir skaista, folkloras pavadīta un nozīmīga tradīcija, kas būtu jāpieredz ikkatram iedzīvotājam, tādēļ aicinām pievienoties ikvienu interesentu, kas novērtē jūru, ciena folkloru un vēlas būt daļa no šī skaistā notikuma,” stāsta Saulkrastu folkloras kopas “Dvīga” vadītāja Antra Deniškāne.

Visas dienas garumā dažādās vietās Saulkrastos norisināsies tematiskas aktivitātes. Viesus uzņems un aktivitātes vadīs Saulkrastu folkloras kopa “Dvīga” un kopas no dažādām Latvijas vietām – Lēdurgas, Limbažiem, Ugāles, Jaunpiebalgas, Ādažiem, Carnikavas, Vectilžas, Olaines un citām pilsētām. Programmā paredzēta dziedāšanas meistarklase etnodziedātājas Asnātes Rancānes pavadībā, danči un rotaļas Saulkrastu jaunatklātajā Meža parkā, sadziedāšanās vienā no Saulkrastu skaistākajām vietām – Baltajā kāpā –, kā arī ekskursija tās apkārtnē ar īpaši neparastu skatījumu uz Saulkrastiem. Vakara kulminācijā norisināsies festivāla lielkoncerts Saulkrastu centrālajā – Saules – laukumā, bet noslēgumā gadāms kopīgs gājiens uz Jūras parku un senās uguns iededzināšana, saules guldīšana un uguns dziesmu dziedāšana, vēsta G. Deniškāne.

VIII folkloras festivāls un Senās uguns nakts norisinās Saulkrastu sezonas noslēguma ietvaros, un to organizē Saulkrastu kultūras centrs. Vairāk informācijas par pasākumu: www.saulkrasti.lv.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.