Menu
 

Dzintaru koncertzāles vasaras sezonu noslēgs "Dagamba" un Latvijas Radio bigbends

  • Autors:  Apriņķis.lv
Publicitātes attēls Publicitātes attēls

Svētdien, 1. septembrī, plkst. 19.00 Dzintaru koncertzālē uz iespaidīgu vasaras sezonas noslēguma koncertu aicina klasiskās mūzikas “huligāni” – grupa “Dagamba” – un Latvijas Radio bigbends. Viņu sniegumā būs iespēja baudīt jauno muzikālo priekšnesumu “Dagamba feat. Tchaikovsky” vēl nebijušā skanējumā.

Jaunās koncertprogrammas pamatā ir ideja par mūsdienu tradīciju, veidojot neierastu sadarbību starp dažādiem mūziķiem, atklāt pārsteidzošas, unikālas un iepriekš nedzirdētas nokrāsas. Koncertprogrammā “Dagamba feat. Tchaikovsky” neskanēs tikai Pētera Čaikovska darbi. Tie mijiedarbosies ar grupas oriģinālmūziku, pārkāpjot klasiskos standartus un šķietami neiespējamo padarot iespējamu, vēsta Dzintaru koncertzāles sabiedrisko attiecību speciālists Mārtiņš Pučka.

“Čaikovskis, viens no klasiskās mūzikas grandiem, ir klātesošs arī mūsdienās. Viņa mūzika tiek izmantota kino skaņu celiņos un datorspēlēs, savukārt baleta “Riekstkodis” apmeklējums Ziemassvētku laikā ir kļuvis par tradīciju daudzām ģimenēm visā pasaulē. Tāpēc mūsu jaunā programma ir sadarbības projekts ar lielo meistaru, it kā viņš pats joprojām dzīvotu starp mums tāpat kā dzīvo viņa mūzika,” skaidro grupas līderis Valters Pūce.

“Uzsākot darbu pie jaunās koncertprogrammas, atklājām, cik liels izaicinājums mums pašiem ir strādāt ar romantisko un satura piesātināto Čaikovska mūziku. Tajā ir emocionalitāte un melodiskums, savukārt “Dagamba” piešķir tai rokam raksturīgo dinamismu un ritmu,” atzīst pianists Dainis Tenis.

Savukārt Latvijas Radio Bigbenda pievienošanās grupas “Dagamba” jaunajai koncertprogrammai “Dagamba feat. Tchaikovsky” ļaus klausītājiem to izbaudīt daudz krāšņākā un vēl nebijušā skanējumā.

Grupu “Dagamba” 2011. gadā izveidoja Valters Pūce. Viņam pievienojās bērnības draugs un čellists Antons Trocjuks, bet pēc pāris gadiem – irāņu perkusionists Hamidreza Rahbaralams un lietuviešu pianists Dainis Tenis, izveidojot starptautisku grupas sastāvu. Pirms gada grupas sastāvu papildināja arī bundzinieks Artūrs Jermaks. “Dagamba” aizraujošie muzikālie eksperimenti un radošie risinājumi būvē tiltu starp dažādām mūzikas pasaulēm – roku, popu un klasisko mūziku –, šādi apvienojot dažādus muzikālos stilus, kā arī piešķirot klasiskai mūzikai mūsdienīguma elpu un skanējumu, atzīmē M. Pučka.

Pēdējās biļetes uz Dzintaru koncertzāles vasaras sezonas noslēguma koncertu pieejamas “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un vietnē www.bilesuparadize.lv.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.