Menu
 

Latviešu biedrības nama ballē muzicēs izcili mūziķi un izsolīs Džemmas Skulmes gleznu

  • Autors:  Apriņķis.lv
Publicitātes foto Publicitātes foto

Valsts svētku – Latvijas 101. dzimšanas dienas – priekšvakarā, 17. novembrī, Rīgas Latviešu biedrības (RLB) namā norisināsies tradicionālā Labdarības balle – viens no krāšņākajiem pasākumiem, kas Rīgā tiek rīkoti, atzīmējot Latvijas valsts dzimšanas dienu. Balles sākums – plkst. 19.00.

Šogad krāšņo pasākumu ar priekšnesumiem kuplinās talantīgais pianists Vestards Šimkus, salonansamblis izcilā vijolnieka Raimonda Ozola vadībā, vokālā grupa “Insomnia”, kas šim vakaram sagatavojusi īpašu priekšnesumu; Latvijas Universitātes deju ansamblis “Pērle”, deju orķestris “Mirāža” (diriģents – Lauris Amantovs). Savukārt pirms balles RLB nama vestibilā viesus sagaidīs un sveiks godalgotais koklētāju ansamblis “Balti”, kas pirms dažiem gadiem pasaules folkloras čempionātā “World Folk” ieguva zelta medaļu un īpašo balvu “Zelta Orfejs”, kļūstot par labākajiem šā žanra mūziķiem pasaulē, informē organizatori.


Koklētāju ansamblis “Balti”.

“Patriotisms ir cieņas izrādīšana savai identitātei. Ne tai, kuru cilvēks, mirkļa iegribu vadīts, mākslīgi konstruē pats, un arī ne tai, kuru mums var brutāli vai maigi uzspiest tāda vai citāda ideoloģija, bet gan tai identitātei, kura mums katram ir dotais un nemainīgais lielums, nodots mums caur mūsu senču upuriem, tradīcijām un vērtībām. Rīgas Latviešu biedrība ir ne tikai ēka vai organizācija, bet arī simbolisks atgādinājums par latviešu nācijas mantojumu un tās pamatvērtībām ikvienā apjukuma un neskaidrības laikmetā, arī šajā. Tādēļ uzstāties Rīgas Latviešu biedrības labdarības ballē man būs visdziļākais pagodinājums,” pauž pianists Vestards Šimkus.


Pianists Vestards Šimkus.

Balles programmā paredzēta tradicionālā polonēze, dejas, labāko Latvijas mākslinieku, tostarp leģendārās mākslinieces Džemmas Skulmes, gleznu izsole, vērtīgu balvu loterija, RLB priekšsēdētāja Gunta Gailīša uzruna, kā arī diriģenta Arvīda Platpera vadītā sadziedāšanās RLB Zelta zālē, vēsta pasākuma rīkotāji.

Kā allaž pēc pusnakts notiks gājiens ar ziediem pie Brīvības pieminekļa, lai pasākuma viesi pirmie varētu savu valsti sveikt 101. jubilejā. Tādēļ balles rīkotāji viesus aicina ņemt līdzi sarkanas un baltas rozes, kas tiks izmantotas lielā kopīgā pušķa veidošanai (tas tiks nolikts pie Brīvības pieminekļa), kā arī atgādina, ka ballē dāmām jāierodas vakartērpos, bet kungiem – smokingos vai tumšos uzvalkos.

Visi ballē iegūtie līdzekļi tiks ziedoti Rīgas Latviešu biedrības nama restaurācijai. Līdzšinējās ballēs gūtie ziedojumi tikuši izmantoti Jaņa Rozentāla freskas izgaismošanai virs ieejas RLB nama, RLB vestibila un garderobes pārveidei arh. M. Pīlēna vadībā, RLB karoga mastu un kāpņu margu izveidei, kā arī RLB Kultūrizglītības centra kapitālajam remontam, RLB ieejas durvju restaurācijai, grāmatai “Rīgas Latviešu biedrība trijos gadsimtos” u.c. mērķiem, norāda organizatori.

Ielūgumus uz balli var iegādāties “Biļešu paradīzes” tīklā, kā arī Rīgas Latviešu biedrības kasē.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.