Menu
 

Foto: Pie skatītājiem nonākusi vērienīgā kara drāma "Dvēseļu putenis"

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

Piektdien, ievadot valsts svētku un neatkarības nedēļu, pirmizrādi visā Latvijā piedzīvo vērienīgā vēsturiskā kara drāma “Dvēseļu putenis”. Filma, kas tapusi pēc Aleksandra Grīna romāna motīviem, aizved 100 gadus senā pagātnē.

Sešpadsmit gadus vecais Artūrs dodas strēlniekos un kopā ar draugiem cīnās par brīvību – pat tad, kad neviens nezina, kurā pusē tā meklējama. Saviļņojošais stāsts ļauj skatītājam pieaugt kopā ar Artūru un jaundibināto Latvijas valsti, vērojot dzīvi ierakumos zēna acīm, pašaizliedzīgi stājoties pretī ienaidniekam, meklējot īstu mīlestību un mācoties novērtēt brīvības cenu.

Vēl pirms svinīgās pirmizrādes filmas komanda un atbalstītāji pulcējās preses konferencē Rīgas Latviešu biedrības namā, lai klātienē pastāstītu par filmas uzņemšanu, tajā gūto pieredzi un emocijām un pieteiktu foto izstādi “Lai top “Dvēseļu putenis””. Kā klātesošajiem atklāja filmas režisors Dzintars Dreibergs, filmā viņš maksimāli centies saglabāt Brīvības cīņu emocionālo noskaņu, kas caurvijusi galveno varoņu gaitas un spilgti atainota arī Aleksandra Grīna romānā, pēc kura motīviem tapusi filma.

“Vēsture nav tikai faktu un skaitļu virkne. Vēsturi veido cilvēki, viņu dzīves un mūsu atmiņas par tām. “Dvēseļu putenis” ir piemineklis ļoti zīmīgām Latvijas vēstures lappusēm. Es ceru, ka šī filma, tāpat kā Aleksandra Grīna romāns, būs atgādinājums ikvienam: mūsu brīvība nav pašsaprotama, tā attiecas personiski uz katru no mums, un ikviens ir par to atbildīgs nākotnes paaudžu priekšā,” norādīja režisors. Viņam piekrita arī aktieri Oto Brantevics, Mārtiņš Vilsons, Vilis Daudziņš un citi, atklājot, ka, lai cik smags dažbrīd būtu bijis šī mums visiem tik svarīgā stāsta ekranizācijas process, gandarījums par paveikto ir simtkārt lielāks.

Foto izstāde “Lai top “Dvēseļu putenis””, kas visu novembri būs apskatāma Rīgas Latviešu biedrības namā un citviet Latvijā, ir veidota kā visaptverošs fotostāsts, kas ļauj ieskatīties filmas uzņemšanas aizkulisēs. Aktierus un radošo komandu gan saspringtajā darba procesā, gan pārdomu brīžos iemūžinājuši brīvprātīgie fotogrāfi no Rīgas – Pēteris Vīksna, Maksimilians Kotovičs, Otto Strazds, Kristians Poikāns un Jānis Pipars. Līdzās fotogrāfijām no filmas tapšanas procesa izstādes apmeklētājiem būs iespēja klātienē apskatīt arī filmas “Dvēseļu putenis” varoņu Edgara Vanaga (aktieris Raimonds Celms) un Mirdzas (aktrise Ieva Florence-Vīksne), kā arī citu filmas tēlu – strēlnieka, medmāsas, ģimnāzistes – kostīmus. Izstāde tapusi sadarbībā ar lielformāta druku “PMTM”, un tā būs apskatāma arī citās pilsētās Latvijā.

Filmā “Dvēseļu putenis” galveno varoni filmā atveido Oto Brantevics; viņam šī ir pirmā pieredze lielajā kino. Pārējo filmas aktieru ansambli veido Mārtiņš Vilsons, Rēzija Kalniņa, Raimonds Celms, Gatis Gāga, Jēkabs Reinis, Vilis Daudziņš, Renārs Zeltiņš, Ieva Florence-Vīksne, Grēta Trušiņa un daudzi citi. Kopā ar aktieriem filmā piedalījušies vairāk nekā 1500 brīvprātīgie masu skatu aktieri.

Filma “Dvēseļu putenis” no 8. novembra būs skatāma lielākajos kinoteātros Rīgā, Liepājā, Rēzeknē, Daugavpilī, Ventspilī, Siguldā, Valmierā, Talsos, Madonā, Jūrmalā, Smiltenē, Cēsīs, Kuldīgā, Ogrē un Jelgavā. Pēc 18. novembra “Dvēseļu putenis” būs skatāms arī visos Latvijas novados. Biļetes var iegādāties kinoteātru biļešu kasēs un tiešsaistē. Vairāk informācijas par filmu, tās izrādīšanas vietām un biļešu iegādi aicinām meklēt filmas mājaslapā www.dveseluputenis.lv, kur pieejamas precīzas norādes uz biļešu iegādes iespējām.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.