Menu
 

Vīru koris "Gaudeamus" Lāčplēša dienā ar koncertu godinās latvju brīvības cīnītājus

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

RTU vīru koris “Gaudeamus” 11. novembrī, plkst. 19.00, Rīgas Tehniskās universitātes Lielajā aulā sniegs koncertu “Latvijai un drosmei”, godinot latvju brīvības cīnītājus. Programmas emocijas un vēstījums balstīti pārliecībā, ka latvju puikiņas tieši pirms 100 gadiem ar savu neiedomājamo drosmi un vēl dažbrīd bērnišķīgu nepieredzi, karojot ar vāciešiem, krieviem un vietējo komunistu anarhiju, izdarīja to, lai mēs stāvētu tādā Latvijā, kāda tā mums ir.

Programmas muzikālais centrs ir Uģa Prauliņa kantāte “Piesaukšana” ar izcilā latvju mākslinieka, dzejnieka Jāņa Jaunsudrabiņa eseju “Piemini Latviju” un Mārtiņa Brauna mūzikā ietērpto Uģa Brikmaņa pēdējo īsziņu/dzejoli - dziesmu “Tavā laikā”. Vēl skanēs fragmenti no Mārtiņa  Brauna poēmas “Daugava” un latviešu tautas mūzika. Izvēlētā koncerta vieta – RTU Lielā aula un blakus telpas Daugavmalā – sasaucas ar notikumiem pirms 100 gadiem, kas ir koncerta koncepcijas pamatā.

Koncerta piedalīsies arī postfolkloras grupa “Iļģi”, trio “Šmite Kārkle Cinkuss”, RTU jauktais koris “Vivere” un jauktais koris “Cantus Fortis”.

Vīru koris “Gaudeamus” Ivara Cinkusa vadībā, laikā no 2017. gada pavasara līdz 2020. gada pavasarim, kad koris atzīmēs savu 60. dzimšanas dienu, iecerējis piecu konceptuālu koncertu ciklu “Gaudeamus Latvijai un…”. To var uzskatīt par 20. un 21. gadsimta latviešu vīru koru mūzikas augstāko virsotņu apkopojumu, kā arī iespēju papildināt mūzikas nošu plauktus ar jaunām īpaši pasūtinātām kompozīcijām.

Cikls aptver plašu mūzikas spektru, korim sadarbojoties ar dažādu žanru Latvijas mūziķiem. Cikla idejiskā iecere sakņojas Annas Brigaderes triloģijā “Dievs. Daba. Darbs”, šo papildinot ar “Daili” un “Drosmi”. Līdz šim izskanējušas trīs programmas – 2017. gada pavasarī Rīgas Domā “Dievam” un tā paša gada rudenī vecās lidostas “Spilve” ēkā “Dailei”, kuras režisors bija Uģis Brikmanis. Šī gada pavasarī vecajā Rīgas ūdens sūkņu stacijā izskanēja trešā programma ”Dabai”.
Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, internetā un pirms koncerta norises vietā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.