Menu
 

Labdarības koncertā tiks vākti ziedojumi metastātiskās melanomas pacientu ārstēšanai

  • Autors:  Apriņķis.lv
Ilustrācija - lnso.lv Ilustrācija - lnso.lv

3.decembrī plkst. 19.00 Lielajā ģildē Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra fonds organizē labdarības koncertu “Es nākšu, lai Tu dzīvotu” ar mērķi vākt līdzekļus savulaik ilggadējās LNSO mārketinga vadītājas Sondras Zaļupes un citu metastātiskās melanomas pacientu ārstēšanai.

Koncertā piedalīsies dziedātāji Linda Leen un Daumants Kalniņš, vokālā grupa “Latvian Voices”, pianists Andrejs Osokins, saksofonists Kārlis Vanags, sitaminstrumentālistu ansamblis “Perpetuum ritmico”, dejas māksliniece Alise Putniņa, LNSO sitaminstrumentālistu ansamblis, kā arī LNSO un Latvijas Radio bigbenda mūziķi.

Šobrīd Latvijā ir vairāki metastātiskas melanomas pacienti (BRAF pozitīvi), kuri vairs neatbilst kompensējamo zāļu izrakstīšanas nosacījumiem un viņu dzīvība bez zālēm ir nopietni apdraudēta, norāda labdarības koncerts rīkotāji. Melanomas zāļu kompensācijas sistēma Latvijā nav atbilstoša starptautiskām vadlīnijām un neatbilst pacientu interesēm, jo ārstus ierobežo zāļu izrakstīšanas nosacījumi.

BRAF pozitīvu metastātiskas melanomas pacientu ārstēšana ar mērķterapiju ir ātri efektīva, diemžēl lielai daļai pacientu vidēji gada laikā iestājas rezistence. Paredzamā dzīvildze ir 6-9 mēneši, ja netiek uzsākta 2. līnijas ārstēšana ar imūnterapiju. 2019. gadā vairāki pacienti nomira, jo viņiem tika atteikta ārstēšana tieši zāļu izrakstīšanas nosacījumu dēļ. Diemžēl šobrīd zāļu kompensācijas sistēmas ietvaros otrās līnijas terapija Latvijā netiek nodrošināta.

Melanomas pacientiem veltītā labdarības koncerta “Es nākšu, lai tu dzīvotu” mērķis ir rast līdzekļus metastātiskas melanomas BRAF pozitīvo pacientu zālēm, ko Latvijā valsts neapmaksā, kā arī pievērst sabiedrības uzmanību melanomas ārstēšanas kritiski zemajam finansējumam mūsu valstī.

“LNSO mūziķi un darbinieki otro reizi piedalīsies LNSO Fonda rīkotajā labdarības koncertā, lai palīdzētu savākt līdzekļus melanomas slimnieku ārstēšanai nepieciešamajiem medikamentiem. Pirmo reizi šo akciju uzsākām, vēloties palīdzēt kolēģes Sondras Zaļupes ārstēšanai, taču iedziļinoties situācijā, sapratām, ka ar vienreizēju akciju nav pietiekami,” LNSO direktore Indra Lūkina uzsver, cik svarīgi sniegt palīdzīgu roku nelaimē nonākušajiem.

“Tā kā valsts budžetā nav paredzēti līdzekļi dažādu nozaru medicīniskām vajadzībām, mūsuprāt, pareizais veids šobrīd  problēmas risināšanai  ir  sabiedrības iesaistīšanās. Sabiedrības saliedēšanās jeb solidaritāte, par ko prezidents Egils Levits runāja 18.novembrī pie Brīvības pieminekļa. Šajā gadījumā solidaritāte ar melanomas slimniekiem. Katram ir savs veids, kā iesaistīties un palīdzēt – mūziķi to darīs, sniedzot koncertu un aicinot katru ziedot pēc savām iespējām.”

Melanoma ir bīstamākais ļaundabīgo ādas audzēju veids. Ja melanoma netiek laicīgi pamanīta, tai var rasties metastāzes jeb vēža šūnu izplatīšanās caur asins plūsmu vai limfātisko sistēmu. Ik gadu Latvijā melanomu atklāj vidēji 200 cilvēkiem un katru gadu ar melanomu mirst apmēram 80 cilvēku.

Biļetes uz koncertu “Es nākšu, lai Tu dzīvotu” par ziedojumiem iespējams iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.