Menu
 

Foto: Siguldā skatāma Dinas Dubiņas personālizstāde "Prieks"

  • Autors:  Apriņķis.lv
Mākslinieces Dinas Dubiņas personālizstādes "Prieks" atklāšanā 23. novembrī kultūras centrā "Siguldas devons". Foto: Ginta Zīverte Mākslinieces Dinas Dubiņas personālizstādes "Prieks" atklāšanā 23. novembrī kultūras centrā "Siguldas devons". Foto: Ginta Zīverte
Kultūras centrā “Siguldas devons” līdz 31. decembrim skatāma mākslinieces Dinas Dubiņas personālizstāde “Prieks”, kurā var aplūkot gleznas ar dzintaru, emaljas gleznas un rotas. Izstādes ietvaros 11. decembrī plkst. 18.00 kultūras centrā notiks tikšanās ar mākslinieci pasākumā “Emaljas stāsti”.
 
Kā informē Siguldas novada pašvaldībā, izstāde “Prieks” būtiski atšķiras no mākslinieces iepriekšējām izstādēm, jo lielākā daļa darbu ir radīti pilnīgi jaunā tehnikā – gleznās dominē dzintars un grafīts. Svarīga nozīme ir faktūrām, kuras iegūtas, daudzkārtīgi klājot un slīpējot gleznu virsmu. Ikkatru izstādē aplūkojamo gleznu un rotas vieno motīvs un reizē arī izstādes nosaukums “Prieks”. Pati māksliniece atklāj, ka priekam nav noteiktas definīcijas, taču visi zina, ka tas dod pozitīvu enerģiju un emocijas. Māksliniece apliecina, ka ar izstādi ikvienam apmeklētājam vēlas nodot prieku.
 
Māksliniece Dina Dubiņa dzimusi Rīgā, absolvējusi Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolu un Igaunijas Mākslas akadēmijas Metālmākslas katedru, iegūstot maģistra grādu. Māksliniece kopš 1975. gada piedalījusies vairāk nekā 200 izstādēs Latvijā, Krievijā, Lietuvā, Igaunijā, Ungārijā, Vācijā, Spānijā, Dānijā, Somijā, Japānā, Francijā, ASV un citās valstīs. Savu radošo darbību Dina Dubiņa sākusi kā rotu māksliniece, bet kopš 1985. gada pievērsusies emaljas gleznām, miniatūrām. Tikai pēdējos gados paralēli gleznu radīšanai atgriezusies rotu dizainā.
 
Izstāde īstenota ar Siguldas novada pašvaldības kultūras un izglītības konkursā piešķirto līdzfinansējumu. Izstādes apskate ir bez maksas.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.