Menu
 

Aukstā kara vēstures muzejā Losandželosā atklāj rokgrupai "Pērkons" veltītu ekspozīciju

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

Aukstā kara laikmeta kultūras un vēstures muzejā “The Wende Museum” Losandželosā, Amerikas Savienotajās Valstīs, svētdien, 23.februārī, tika atklāta leģendārajai latviešu rokgrupai “Pērkons” veltīta ekspozīcija.

Kā informēja projekta pārstāve Una Griškeviča, ekspozīcijā muzeja apmeklētājiem būs iespēja noskatīties virtuālās realitātes īsfilmu “Pērkons: A VR Rockumentary”. ASV tapusī īsfilma stāsta par leģendāro grupu “Pērkons” un tās lomu PSRS sabrukumā. Filmas veidotāji ir Mineapolē (ASV) bāzēta reklāmas aģentūra “Fallon Worldwide”, un tās radīšanā izmantota novatoriska virtuālās realitātes pieeja.

Filmas pirmā publiskā izrādīšana norisinājās 2018.gada maijā Francijā notikušajā “VivaTech” konferencē Parīzē, izsaucot lielu skatītāju interesi un pozitīvu vērtējumu, savukārt tā paša gada septembrī Rīgā notika filmas starptautiskā pirmizrāde. 2018.gada decembrī sadarbībā ar žurnālu “Rolling Stones” notika filmas pirmizrāde Nujorkā.

“Mēs esam gandarīti kopā ar “Fallon” strādāt pie šī īpašā projekta, kas pilnībā atbilst muzeja misijai jēgpilnā veidā savienot pagātni un tagadni,” saka Džouzs Segāls (Joes Segal), “The Wende Museum” galvenais kurators un programmu vadītājs. Ekspozīcija “Pērkons: A VR Rockumentary” muzejā būs apskatāma visu 2020.gadu.

 “Kad Juris Kulakovs 80.gadu sākumā nodibināja grupu “Pērkons”, viņam bija tikai divu kilovatu skaņas sistēma, dažas labas dziesmas un spēkpilna ideja: dzīvot patiesi melu pilnā laikmetā,” norāda ekspozīcijas veidotāji. “Viņam nebija ne jausmas, kādu spēku viņš atbrīvos. “Pērkons” tika aizliegts divas reizes. Grupas fani tika pakļauti vajāšanai. Komunistu vadoņi centās Juri piespiest emigrēt. Bet, jo vairāk varas iestādes centās grupu apklusināt, jo lielāku spēku viņu mūzika ieguva. 80.gadu beigās “Pērkona” mūzika kļuva par vienu no Atmodas vadmotīviem.”

“Grupas “Pēkons” mūzika un vēstījums “dzīvot patiesi melu pilnā pasaulē” mūsdienās ir tikpat aktuāls kā pirms 35 gadiem Padomju Savienībā,” saka filmas režisors un “Fallon” radošais tehnologs Korijs Makleods. “Šodienas drudžainajā politiskajā klimatā daudzi jautā, kāda gan ir jēga  radīt mūziku un mākslu, ja to aizskalos vispārējā melu straume. “Pērkons” stāsts parāda, kā ar mūziku var pateikt patiesību un aizsākt grandiozas sociālas pārmaiņas,” uzskata Korijs.

Filmas un ekspozīcijas veidotāji pateicas par atbalstu Amerikas Latviešu asociācijas Kultūras fondam, Jura Podnieka studijai, ASV vēstniecībai Rīgā, LMT un Latvijas Valsts arhīvam.

Aukstā kara vēstures muzejs “The Wende Museum” Losandželosā ir dibināts 2002.gadā. Muzeja nosaukums cēlies no vārda “Die Wende” (latviski – pagrieziens), ar ko tiek apzīmēts nevardarbīgās revolūcijas un pārmaiņu periods Vācijā pirms un pēc Berlīnes mūra krišanas 1989.gadā, kas noveda pie sociālistiskā režīma krišanas un Vācijas atkalapvienošanas.

Muzeja mērķis ir pētīt un atspoguļot Aukstā kara vēsturi, apkopojot un saglabājot mākslas darbus, artefaktus, arhīvus, filmas un personiskos vēstures materiālus no Aukstā kara laikmeta Austrumeiropā un Padomju Savienībā. Muzejs izaicina un iesaista sabiedrību, veidojot eksperimentālas izstādes un radoši sadarbojoties ar mūsdienu māksliniekiem un dizaineriem.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.