Menu
 

Salaspilī atgriežas festivāls "Kartupeļpalma"

  • Autors:  Apriņķis.lv
Ilustrācija - Salaspils kultūras nams Ilustrācija - Salaspils kultūras nams

25.septembrī no plkst. 18.00 līdz 23.00 Salaspilī, “Rīgavas” Mūzikas un mākslas dārzā, grupas "Dzeltenie pastnieki", "Pienvedēja piedzīvojumi", "Nikto" un "Les Attitudes Spectrales" uzstāsies šīgada festivālā "Kartupeļpalma 57", ko rīko Salaspils kultūras nams sadarbībā ar Uldi Rudaku.

Kā vēsta organizatori, sakarā ar Covid-19 "Kartupeļpalma" savā trešajā gadā no vasaras vidus pārcēlusies uz rudeni un šoreiz notiks ar sēdvietām, lai apmeklētāji varētu ievērot distanci, tāpēc arī vietu skaits ierobežots.

Katram apmeklētājam pie ieejas tiks izsniegta sejas maska ar festivāla logo, kas atgādinās par festivālu un šo gadu, kas daudziem licis mainīt savus plānus. Vēl nepilnu mēnesi pirms festivāla, lai ievērotu drošības pasākumus, sakarā ar saslimstības pieaugumu Igaunijā un Lietuvā iepriekš plānoto šo valstu viesmākslinieku eleoNoras un shishi uzstāšanās atceltas, aizstājot tās ar Latvijas grupām.

"Kartupeļpalma" aizsākās 2018.gadā Salaspilī kā ikgadējs vienas dienas mūzikas festivāls, kura programmu, prioritāti dodot piedāvājuma kvalitātei un oriģinālitātei, nevis popularitātes kritērijiem, veido mūzikas žurnālists un vēsturnieks, latviešu rokmūzikai veltītās autobiogrāfiskās grāmatas "Rokupācija" autors, visu laiku labākajiem latviešu mūzikas albumiem veltītā "Radio NABA" raidījuma "Zibens Pa Dibenu" vadītājs Uldis Rudaks, kurš regulāri arī publiski atskaņo mūziku no savas vinila plašu kolekcijas kā dīdžejs dažādās Latvijas vietās un arī ārzemēs.

Pirmais festivāls "Kartupeļpalma" notika 2018.gada 14.jūlijā kā puķu draugu saieta noslēguma nakts koncerts Botāniskajā dārzā, tāpēc tas tika nosaukts tā auga vārdā, kura zieds atveras naktīs, kad citi ziedi aizveras. Festivālam tika dota devīze "atveras, kad citi aizveras", jo arī mūziķus, kas spēlē festivālā, lielākoties var sadzirdēt tikai tad, kad pieklust visskaļāk reklamētie mākslinieki.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.