Menu
 

Arī šogad "Jūrmalas festivālā" izskanēs ērģelnieces Ivetas Apkalnas Saullēkta koncerts

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

Jau par tradīciju Jūrmalas festivālā kļuvis pasaulslavenās ērģelnieces Ivetas Apkalnas Saullēkta koncerts jūras krastā, kas šī gada festivālā notiks 30. jūlijā plkst. 7.00 Dzintaru pludmalē. Neparastais notikums divus gadus pēc kārtas pulcēja simtiem klausītāju un sarūpēja neizmirstamu mūzikas klausīšanās pieredzi, dabas skaņām saplūstot ar karaliskajām ērģeļu stabulēm un Ivetas Apkalnas brīnišķīgo ērģeļspēli.

KĀ informēja festivāla rīkotāji, šajā reizē, uzaustot saulei, izskanēs Johana Sebastiāna Baha mūzikas majestātiskais pārlaicīgums un amerikāņu minimālista Filipa Glāsa skaņdarbi, kuros pulsē dzīvības enerģija un laika bezgalīgums. Ivetas Apkalnas izpildījumā dzirdēsim noslēgumu no Glāsa operas “Satyagraha” (tulkojumā no sanskrita “patiesības spēks”), kas veltīta Indijas neatkarības kustības vadītājam Mahātma Gandijam un meditatīvo skaņdarbu “Mad Rush”, kuru Filips Glāss uzrakstīja par godu Dalailamas pirmajai vizītei Ziemeļamerikā 1979. gadā. Pasūtītāju lūgums bija radīt mūziku, kuru var atskaņot neierobežotu laiku, jo vizītes organizētāji paredzēja, ka Dalailamas ierašanās pasākuma norises vietā var kavēties. Līdzīgu bezgalības gaisotni rada Glāsa “Music in contrary motion” (“Mūzika pretējā kustībā”) – opuss, kurš nekad nebeidzas, bet tikai kādā mirklī apstājas.

No Johana Sebastiāna Baha daiļrades programmā būs svētsvinīgas gaismas pārpilnā Fantāzija ērģelēm Solmažorā, hrestomātiskā Tokāta un fūga reminorā, un Ričekārs dominorā no “Muzikālajiem veltījumiem” – polifonijas šedevrs, kurā Baha ģēnijs ietiecas sakrālā dimensijā. Koncerts izskanēs ar enerģisko “Sinfonia” no Baha “Ratswahlkantate” jeb “Kantātes pilsētas inaugurācijai”.

Septītais “Jūrmalas festivāls” Dzintaru koncertzālē ar pieciem krāšņiem koncertiem klātienē norisināsies no 27. līdz 31. jūlijam. Festivāla goda mākslinieks operdziedātājs Aleksandrs Antoņenko kopā ar Raimondu Paulu, Kseniju Sidorovu, Ivetu Apkalnu, Zandu Švēdi, Intaru Busuli, Daumantu Kalniņu, Dināru Rudāni, Latvijas Radio Bigbendu, “Sinfonietta Rīga”, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, diriģentiem Aināru Rubiķi un Andri Pogu un citiem māksliniekiem gādās par neaizmirstamu vasaras muzikālo piedzīvojumu Dzintaru koncertzālē, kura šogad svin 85 gadu jubileju.

“Jūrmalas festivāla” koncertu apmeklētājiem būs jāuzrāda sadarbspējīgs vakcinācijas vai Covid-19 izslimošanas sertifikāts, kā arī personu apliecinošu dokuments. Noteikumi attiecas arī uz bērniem.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.