Menu
 

Siguldas Jaunajā pilī apskatāma krāšņa Dinas Dubiņas izstāde

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto: Ginta Zīverte Foto: Ginta Zīverte

“Memento vivere” (“Atceries dzīvot”) – 6.augustā ar šādu moto tika atvērta emaljas mākslinieces Dinas Dubiņas jaunāko darbu izstāde Siguldas Jaunās pils salonā. Māksliniece ar savu jauno darbu sēriju aicina apmeklētājus un mākslas mīļotājus atcerēties dzīvei tik svarīgos brīžus, kurus nomākuši pēdējā gada notikumi. Izstāde Siguldas Jaunās pils salonā apskatāma līdz 1.septembrim, informē kultūras centra “Siguldas devons” sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Ķepale.

“Izstādē skatītājus priecē lielformāta gleznas: iespaidi no šī pavasara košajiem saulrietiem un mākslinieces iemīļotā tēma – ķirši. Miniatūras – pārdomas par zūdošiem mirkļiem mums apkārt, sajūtas, enerģijas, stihijas. Dinas Dubiņas darbi gatavoti uz kapara karstās emaljas tehnikā, apdedzināti 1000 grādu temperatūrā, tie ir izturīgi pret jebkādiem nelabvēlīgiem apstākļiem. Kas šobrīd svarīgi – tie ir pat dezinficējami,” norāda K.Ķepale.

“Visi materiāli, kuri izmantoti darbos, ir tapuši ugunī – gan metāls, gan emalja, gan pati glezna un rota. Tās sevī glabā un izstaro siltu saules enerģiju. Rotas ir nevis juveliermāksla vai bižutērija, bet tieši rotas, ar kurām rotāties pārliecinātām sievietēm personībām, to radīšanas tehnoloģiskais process nenomāc domas lidojumu. Emaljas klātas lielos laukumos, lai parādītu un izceltu tās spēku, košumu un plašumu. Rotas ir enerģētiski spēcīgas un sargājošas – jau kopš seniem laikiem ir pazīstamas kapara ārstnieciskās īpašības. Apgleznotas dabīgā zīda tunikas – atvēsinājums karstajās vasarās. Tērpi vairāk domāti pilsētvidei, jo ģeometriski zīmējumi harmoniski sasaucas ar arhitektūru. Šī izstāde ir reāla laikā un telpā, kur darbs ir arī praktiski lietojams, pats ir gan nesējs, gan medijs,” stāsta kultūras centra pārstāve.

Māksliniece Dina Dubiņa dzimusi Rīgā, beigusi Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolu un Igaunijas Mākslas akadēmijas metālmākslas katedru, iegūstot maģistra grādu, un jau vairāk nekā 30 gadus par savām mājām sauc Siguldu. Izstādēs piedalās kopš 1975.gada. Piedalījusies vairāk nekā 200 izstādēs Latvijā, Krievijā, Lietuvā, Igaunijā, Ungārijā, Vācijā, Spānijā, Dānijā, Somijā, Japānā, Francijā, ASV un citās valstīs. Latvijas Mākslinieku savienības biedre kopš 1983.gada, informē K.Ķepale.

Vairāk nekā 40 personālizstādes, nozīmīgākās – galerijā “Daugava”, “Rīgas galerijā”, galerijā “Putti”, Dekoratīvās mākslas un dizaina  muzejā, Turaidas muzejrezervātā, Grācā (Austrija), Štūrē (Vācija). Darbi atrodas Latvijas un Krievijas muzeju fondos, kā arī privātkolekcijās visā pasaulē. Vispasaules rotu izstādēs “Jabloņeca 77” un “Jabloņeca 83” (Čehija) apbalvota ar goda diplomiem. Savu radošo darbību Dina Dubiņa sākusi kā rotu māksliniece, bet kopš 1985.gada pievērsusies emaljas gleznām, miniatūrām. Tikai pēdējos gados paralēli gleznu radīšanai atgriezusies rotu dizainā. Kopš 1990.gada Dina ir pievērsusies lielformāta emaljas gleznām un ir vienīgā māksliniece pasaulē, kura strādā ar emalju lielos formātos, atzīmē K.Ķepale. Mākslinieces Dinas Dubiņas darbi aplūkojami arī virtuālajā galerijā www.dinadubinaart.com.

Siguldas Jaunās pils salons ir īpaši izveidota platforma, kur siguldiešiem un pilsētas viesiem iepazīt dažādus Siguldas novada māksliniekus vai māksliniekus, kuri savu radošo darbību saista ar novadu. Septembrī pils apmeklētāji varēs sev atklāt Ivetas Šmitas zīda gleznas, vēsta “Siguldas devona” pārstāve.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.