Menu
 

Bērnu vokālā studija "Knīpas un knauķi" aicina uz 50 gadu jubilejas koncertu Jūrmalā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Aija Krodere Foto - Aija Krodere

Bērnu vokālā studija “Knīpas un knauķi” ielūdz uz jubilejas koncertu “Knīpām un knauķiem 50”, kas notiks 4.septembrī Dzintaru koncertzālē. Koncertā piedalīsies “Knīpas un knauķi”, komponisti un lieldraugi Andris Sējāns un Jānis Ķirsis, solisti Nauris Indzeris, Andris Sējāns, Laura Štoma un Sanita Sējāne. Koncerta režisore un scenārija autore – Inga Cipe. Horeogrāfes: Inga Cipe un Sanita Sējāne.

Kā informē studijas vadītāja Sanita Sējāne, koncerta pirmajā daļā skanēs “Knīpu un knauķu” populārākās “zelta dziesmas” – sākot no pirmajiem ierakstiem skaņu platēs līdz pašām jaunākajām: Ēvalda Siliņa, Zigismunda Lorenca, Vitas Siliņas, Jāņa Ķirša, Andra Sējāna, Ērika Ešenvalda un Renāra Kaupera skaņdarbi. Koncerta otrajā daļā jubilāri izdzīvos fragmentus no Jāņa Lūsēna un Normunda Beļska izrādes “Īkstīte”, Ilgas Reiznieces, Gata Gaujenieka un latviešu tautas dziesmu izrādes “Reiz bija”, Vitas Siliņas un Antras Leines izrādes “Kazlēni un vilks”, Andra Sējāna un Jāņa Ķirša “Knīpu un knauķu” 40.jubilejas koncertprogrammas “Kāpiet iekšā, knīpas un knauķi būs priekšā”, Renāra Kaupera un Andra Sējāna “Knīpu un knauķu” 45.jubilejas koncertprogrammas “Dziedu vakaros un rītos”, Andra Sējāna, Reiņa Sējāna un Ingas Cipes izrādes “Vilkam tāda dvēselīt'”, kurus komponists Andris Sējāns sakārtojis skanīgos popūrijos.

“Protams, ka nav iespējams vienā koncertā aptvert visu “Knīpu un knauķu” repertuāru, tālab šajā koncertā katra grupa izdziedās vienu no “zelta dziesmām”, lai gan to ir daudz vairāk un tām būtu jāvelta ne viens vien koncerts...,” piebilst studijas vadītāja Edīte Putniņa, papildinot: “Par ārkārtīgi daudzajām un bagātīgajām muzikālajām sadarbībām 50 gadu garumā tiks stāstīts topošajā grāmatā “Bērnība “Knīpās un knauķos””, kas acīmredzami vēlas sagaidīt īpašās jubilejas fotogrāfijas un, skaisti noslēdzot jubilejas gadu, būs gatava nākt pie lasītājiem rudenī.”

Ansambļa dibinātājas Irēnas Veinbergas dotos grupu nosaukumus “Zirņa bērni”, “Mazie pīlēni”, “Lielie pīlēni”, “Knīpas un knauķi”, “Urdaviņas” gadu gaitā nomainījuši dziedošu putnu vārdi – “Cīrulīši”, “Strazdiņi”, “Balodīši”, “Žubītes”, “Zīlītes”, “Ķīvītes”, “Apodziņi”, “Cielaviņas”, “Vālodzītes”, “Zvirbulīši”, “Irbītes”, “Cālīši”, “Mazputniņi” – un savu 50 gadu jubileju svin kopā ar vadītājām Jonitu Štomu, Sanitu Sējāni un Edīti Putniņu.

Jubilāri ir parūpējušies arī par vairākām svētku dāvanām. Kā stāsta S.Sējāne, 1.jūnijā digitālo pirmizrādi piedzīvojušais programmas “RIMI bērniem” finansētais projekts “Emociju pētnieki” ar 12 komponistu dziesmām, Ingas Cipes dzejoļiem un mākslinieces Esteres Betijas Grāveres un psiholoģes Ivetas Aunītes sagatavotām darba lapām nu būs iegūstams taustāmā veidā CD un grāmatas veidolā.

Studijas vadītāja Sanita Sējāne atzīst: “Mums ir liels prieks arī par izdevniecības “Musica Baltica” gādību – jau drīz klajā nāks un būs iegādājams arī dziesmu nošu krājums “Emociju pētnieki”.” Savukārt studijas vadītāja Jonita Štoma piebilst: “Un vēl jubilāri ir čakli sagatavojuši dubultalbumu ar divām “Knīpu un knauķu” ilggadējās vadītājas Vitas Siliņas un Antras Leines izrādēm “Ezīša katliņš” un “Zem sēnītes” – par prieku sev un visiem!”

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.