Menu
 

Gidons Krēmers aicina uz 15. "Kremerata Baltica" festivālu

  • Autors:  Apriņķis.lv
Gidons Krēmers aicina uz 15. "Kremerata Baltica" festivālu Matīss Markovskis

No 13. līdz 16. septembrim Dzintaru koncertzālē norisināsies 15. "Kremerata Baltica" festivāls. Līdzās pasaulslavenajam vijolniekam Gidonam Krēmeram un izcilajiem kamerorķestra “Kremerata Baltica” mūziķiem četros muzikāli daudzpusīgos koncertos tiksimies ar talantīgo pianistu Georgiju Osokinu, slavenajiem franču aktieriem klauniem Ketrīnu Žermēnu un Žiljēnu Kotjē, uzlecošo pianisma zvaigzni Juliannu Avdejevu – un citiem māksliniekiem.

Kā pastāstīja Dzintaru koncertzāles pārstāvis Mārtiņš Pučka, izceļot gan Latvijas, gan citu Austrumeiropas valstu vēsturiskos centienus pēc neatkarības, "Kremerata Baltica" festivāla motīvs šogad ir Austrumeiropas vējš – mūzikas gaiss ar latviešu, ungāru, čehu, ukraiņu un poļu komponistu skaņdarbiem.

"Kremerata Baltica" festivāla atklāšanas koncertā, kam dots apakšnosaukums “Ungāru vējš” 13. septembrī, būs iespēja tikties ar starptautiski atzīto pianisti Juliannu Avdejevu, kura šovasar debitēja Zalcburgas festivālā. Dzintaru koncertzālē viņa atskaņos dižākā ungāru klaviermūzikas komponista Franča Lista poētiski majestātisko “Pirmo klavierkoncertu”.

“Kremerata Baltica” kamerorķestra virtuozais sniegums uzmirdzēs Bēla Bartoka “Otrā stīgu kvarteta” orķestra versijas pārlikumā, savukārt latviešu komponists Kristaps Pētersons īpaši šim festivālam ir radījis jaundarbu “Bartokālā etīde”, kas tapis, iedvesmojoties no Bēla Bartoka intervijas Ņujorkas Radio.

Jau par tradīciju "Kremerata Baltica" festivālā kļuvusi talantīgā pianista Georgija Osokina uzstāšanās. Viņš sevis radītajā mūzikas telpā aicina ar dziļumu, nopietnu pieeju mākslai un Frederika Šopēna interpretācijām. Šogad 14. septembrī G. Osokins uzstāsies festivāla koncertā, kurā ar Polijas vējiem skanēs sakrālā minimālista Mikolaja Gurecka skaņdarbi, dvēseles taustiņu aristokrāta F. Šopēna mūzika un 20. gadsimta poļu pianista un skaņraža Miloša Magina emocionāli spēcīgā lūgšana “Stabat Mater” stīgām un timpāniem.

15.septembrī uz virtuozu kamermūzikas sniegumu aicinās izcilie “Kremerata Baltica” solisti un viesi. Koncertā, kam dots apakšnosaukums “Čehijas vējš”, tiks atskaņoti čehu komponista Antoņīna Dvoržāka, Hansa Krāsas, Ervina Šulhofa skaņdarbi, kā arī latviešu komponistes Selgas Mences skaņdarbs “Klavieru kvartets”, kas tika nominēts “Lielajai mūzikas balvai 2015” kā gada jaundarbs.

Festivāla noslēguma koncertā 16. septembrī tiksimies ar pasaulslaveno vijolnieku Gidonu Krēmeru, pianisti Juliannu Avdejevu un kamerorķestri “Kremerata Baltica”. Koncertā, kuram dots apakšnosaukums “Kremeratas vējš”, baudīsim mūsdienu ukraiņu dzīvā klasiķa Valentīna Silvestrova Gidonam Krēmeram veltītos “Piecus skaņdarbus vijolei un klavierēm” un Pētera Vaska simfoniju “Balsis”. Savukārt koncerta otrā daļa sola īstus pārsteigumus ar slavenajiem franču aktieriem klauniem Žiljēnu Kotjē un Ketrīnu Žermēnu.

Biļetes pieejamas visās “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un internetā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.