Menu
 

Carnikavā aicina uz mūzikas, mākslas un dzejas performanci un zīmējumu izrādi bērniem

  • Autors:  Apriņķis.lv
Carnikavā aicina uz mūzikas, mākslas un dzejas performanci un zīmējumu izrādi bērniem publicitātes

16. septembrī Dzejas dienu ietvaros Carnikavas tautas namā “Ozolaine” norisināsies divi mākslas notikumi, kas paredzēti gan maziem, gan lielākiem dzejas un mākslas līdzradītājiem un cienītājiem, – zīmējumu un objektu izrāde “Vilks” un mūzikas, mākslas un dzejas performance “Pirmviela”.

”Septembris ir vārda spēka un poēzijas laiks, kad piedāvājam meklēt šīs mākslas saskarsmes trajektorijas ar citiem radošās izpausmes veidiem. 16. septembrī plkst. 14.00 bērni, sākot no triju gadu vecuma, kopā ar vecākiem un lielākajiem brāļiem un māsām tiek aicināti uz neparastu piedzīvojumu – zīmējumu un objektu izrādi “Vilks”, ko piedāvā Zīmējumu teātris,” informē Carnikavas tautas nama “Ozolaine” vadītājas vietniece Agnija Saprovska.

Izrāde sākas ar baltu un tīru telpu. Pēkšņi tajā sāk rotaļāties gleznotāja, mūziķis, aktrise un režisors. Mazo skatītāju acu priekšā viņi spēlējas ar valodu un vārdiem, tautasdziesmām, mūziku, mīklām un brīnišķīgiem zīmējumiem, izstāstot neskaitāmus stāstus par vilku pelēci. Nepilnas stundas laikā baltās sienas ir klātas krāsainām gleznām, kas, šķiet, saplūst un kustas gluži kā multfilmā, telpu ir piepildījusi mūzika un dažādi dzīvnieki, bet bērni tiek aicināti uz skatuves zīmēt un spēlēties kopā ar aktieriem, stāsta tautas nama pārstāve.

Izrāde ir latviešu valodā un ilgst stundu. Tajā piedalās: gleznotāja – Anda Lāce, aktieri – Marta Grase, Kārlis Derums, Varis Klausītājs. Izrāde notiek ar VKKF atbalstu.

Tajā pašā dienā plkst. 18.00 neparastā mākslu sintēzes spēle tiks turpināta ar mūzikas, mākslas un dzejas performanci “Pirmviela”. Tās laikā satiksies krāsa un attēls – Kristīne Kutepova, skaņas plūsma – Artūrs Kutepovs, kustības trajektorija – Kristīne Rublovska un dzejas vārds – Ausma Perons, vēsta A. Saprovska.

Mākslinieki meklēs skaņas, kustības, vārda un attēla pirmvielu – kopēju saskarsmes platformu, kas ļauj veidot vienotu mākslas telpu. Gleznas, kas taps pasākuma laikā, kā arī audioceliņš veidos izstādi, kas tautas namā “Ozolaine” būs apskatāma līdz 2. novembrim.

Izstāde norisinās izstāžu cikla “Latvijas sapņi” ietvaros, kas veltīta Latvijas simtgadei. Izstāde skatāma darbadienās plkst. 12.00–17.00 vai citos laikos, iepriekš piesakoties pa tālruni 29541105. Ieeja Dzejas dienu pasākumos ir bez maksas, informē A. Saprovska.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.