Menu
 

Ķekavas novadpētniecības muzejā līdz februāra beigām skatāma porcelāna un fajansa trauku izstāde

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Melita Šaule Foto - Melita Šaule

No 6. janvāra līdz 26. februārim Ķekavas novadpētniecības muzejā skatāma izstāde “Porcelāns. Forma. Krāsa. Raksts”, kas ir tapusi no Teo Ralfa Jēkabsona personīgās porcelāna un fajansa trauku kolekcijas.

Muzeja pārstāve Melita Šaule informēja, ka izstāde Ķekavas novadpētniecības muzejā piedāvā ielūkoties Rīgas porcelāna un fajansa rūpnīcas trauku formu, krāsu, rakstu daudzveidībā, kā arī apskatīt priekšmetus no trauku tapšanas procesa – skices, uzlīmes un ģipša formas. Daudzas trauku formas ir pārņemtas no Kuzņecova fabrikas, bet lielāko vairumu mākslinieki radījuši 20.gs. 70.-90.gados.

Teo Ralfs Jēkabsons dzīvo Baldonē un mācās Baldones vidusskolas 12. klasē. Interese par Rīgas porcelāna un fajansa fabrikas produkciju viņam ir jau no agras bērnības, bet kolekcijas veidošana iesākta 2015. gadā. Šobrīd tā sastāv no vairāk nekā 1000 dažādu veidu porcelāna un fajansa traukiem – tējas, kafijas, pusdienu servīzēm, krūzītēm, vāzēm, figūriņām un citiem izstrādājumiem. Teo Ralfs labi pārzina izstrādājumu tapšanas procesu, laiku, formu un dekolu māksliniekus, kā arī servīžu nosaukumus.

“Manas kolekcijas pirmsākumi meklējami 2015. gadā, kad no vecmāmiņas Melitas mantoti Rīgas porcelāna fabrikas trauki – servīzes, šķīvji un kanniņas. Vecmāmiņa strādāja fabrikā par apgleznotāju. Kopš tā laika arī radās interese par Latvijā ražoto porcelānu un tā vēsturi,” pastāstījis pats Teo Ralfs.

Izstāde Ķekavas novadpētniecības muzejā apskatāma, ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskos drošības noteikumus.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.