Menu
 

Turaidas muzejrezervāts apmeklētājiem piedāvā jaunu mobilo lietotni sešās valodās

  • Autors:  LETA
Foto - Turaidas muzejrezervāts Foto - Turaidas muzejrezervāts

Turaidas muzejrezervātā ir izveidota mobilā lietotne, kas gan teksta, gan audio variantā apmeklētājiem pieejama sešās valodās - latviešu, angļu, krievu, vācu, lietuviešu, igauņu.

Kā informēja muzejrezervātā, mobilā lietotne paver plašas iespējas komunikācijai ar apmeklētājiem. Tās pamatā ir interaktīva muzejrezervāta karte, kurā īpaši izcelti 30 punkti.

Dabā šajos punktos ir uzstādīti "Bluetooth" raidītāji, kas dod iespēju informācijai aktualizēties viedierīcēs, kad tā atrodas savienojuma zonā. Līdz ar to iepazīties ar Turaidas muzejrezervātu var gan sekojot maršrutam un norādēm kartē, gan, ejot bez īpašas piesaistes kartei, saņemt ziņu viedierīcē par tuvumā esošo objektu.

Lietotājiem pieejama informācija par Turaidas mūra pili, muzejrezervāta ēkām-pieminekļiem, par Tautasdziesmu parkā un Dainu kalnā izvietotajām skulptūrām, kā arī apskatāmi attēli un video.

Muzejrezervātā uzsvēra, ka mobilās lietotnes izveide ir paplašinājusi iespēju apmeklētājiem saņemt informāciju par muzejrezervātā eksponēto Turaidas vēsturiskā centra stāstu ne tikai iegādājoties drukātu ceļvedi, klausoties muzeja gida stāstījumu, bet sev pieņemamā apmeklējuma laikā un tempā iepazīt muzeja piedāvāto vēstījumu.

Turpmāk paredzēts lietotni papildināt ar tematiskiem stāstiem, spēles elementiem un citām aktivitātēm. Mobilo lietotni bez maksas iespējams lejupielādēt vietnēs "GooglePlay" un "AppStore".

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.