Menu
 

Turaidas muzejrezervātā skanēs starptautiskais folkloras festivāls "Baltica"

  • Autors:  Apriņķis.lv
Skati no pirmā festivāla "Baltica 88" Dainu kalnā. Foto - publicitātes Skati no pirmā festivāla "Baltica 88" Dainu kalnā. Foto - publicitātes

7.jūlijā no plkst.15.30 līdz pašam vakaram Turaidas muzejrezervātā skanēs starptautiskais folkloras festivāls “Baltica”. 2022. gadā starptautiskā folkloras festivāla “Baltica” tēma ir “Spēle” un moto “Nāc ar mani spēlēties”. Dziesmu dažādībā, skanīgās meldijās, rotaļās un dejās ritēs spēle, spēlēšanās, saspēle, informē festivāla organizatori.

Pēcpusdienā no plkst.15.30 līdz 17.30 Dainu kalnā savas košākās dziesmas izdziedās folkloras kopas un etnogrāfiskie ansambļi no dažādiem Latvijas novadiem, bet Jāņkalnā uz kokļu saspēli aicinās etnomuzikologs un koklētājs Ansis Jansons, kurš pazīstams kā kokļu skolas “Kokļu mežs” dibinātājs un vadītājs.

Plkst.18.00 Dziesmu dārzā izskanēs festivāla atklāšanas koncerts “Spēlē šādu vakariņu”, kurā satiksies un paaudžu spēles priekam ļausies vairāk nekā 50 folkloras kopu un etnogrāfisko ansambļu dalībnieki no Vidzemes, Latgales, Sēlijas, Kurzemes un Zemgales, latviešu diasporas folkloras kopas “Dūdalnieki” un “Rēvele”, kā arī viesi no kaimiņu valstīm – Lietuvas folkloras kopas “Labingis” un “Ratilio”, Igaunijas dziedātājas no Serves Sāremā un muzikanti “Mooste folk club”. Pēc koncerta Dziesmu dārzā vienu stundu no plkst.20.30 turpināsies lielā sadziedāšanās, kur festivāla dalībnieki kopā ar skatītājiem izdziedās tautā iemīļotas tautasdziesmas, norāda festivāla rīkotāji.

“Turaidas muzejrezervāts, Dainu kalns ir festivāla dalībnieku iemīļota, iespēlēta tikšanās vieta, kur tiek vairots prieks un kopība pilnīgi visus festivāla rīkošanas gadus Latvijā. Vieta, kur, kā saka paši kopu dalībnieki, gūt saskaņu ar sevi un dabu, gan spēlējoties, gan svētkus svinot. Atklāšanas koncertā visi varēs ļauties spēles priekam, ieklausoties dziesmu stāstos par attiecībām, kas gadu simtiem caurvītas ar cerību, tā teikt, saspēlēt uz vienas nots. Jo spēle ir kā dzīve, un dzīve kā spēle,” stāsta koncerta režisore Anda Skuja.

Kā īpašu sveicienu folkloras festivāla dalībniekiem, Turaidas muzejrezervāts sagatavojis divas izstādes – “Vienotais laiks. Gunāram Krollim – 90” un brīvdabas izstādi “Tautasdziesma Dainu kalnā”, kurā būs apskatāmi fotomirkļi no iepriekšējiem “Baltica” festivāliem. Jau kopš pašas pirmās reizes 1988.gadā folkloras  festivāla “Baltica” norises neiztrūkstoši ir notikušas Turaidas muzejrezervātā – Dainu kalnā un Dziesmu dārzā, vēsta festivāla organizatori.

“Baltica” kopš 1987.gada notiek kādā no Baltijas valstīm, sadarbojoties valsts un pašvaldību institūcijām, kā arī nevalstiskajām organizācijām.Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.