Menu
 

Ziedoņa muzejā Murjāņos gaidāmas Bērnu dienas

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

Ziedoņa muzejs Murjāņos 2.jūlijā un 6.augustā gaida mazus un lielus muzeja apmeklētājus uz Bērnu dienu pasākumiem. Īpašie pasākumi bērniem muzeja dārzā un “Dzirnakmeņu” klētī notiks no plkst. 12.00 līdz plkst. 17.30, informē muzejā.

Muzejā bērniem būs iespēja līdzdarboties ar animatoriem, ar kuriem kopā iet rotaļās un dziedāt dziesmas. Muzejā būs iespējams radoši zīmēt, krāsot, griezt un līmēt, kā arī katrs no mazajiem censoņiem varēs apskatīt muzeja rotaļu lāču kolekciju un izveidot savu spēļu lācīti vai sejas masku. “Ziedoņa muzejs runā ar bērniem caur Imanta Ziedoņa vērtību prizmu, un plānojam, ka arī šajos notikumos ar mazajiem muzeja apmeklētājiem kopīgi izzināsim brīnumus un mācīsimies lietu kārtību “Ziedoņa stilā”. Esam izveidojuši dienas programmu, kas būs aktuāla dažāda vecuma bērniem,” stāsta muzeja vadītāja Rūta Šmite.

I.Ziedoņa darbošanos bērnu literatūrā var iedalīt divos lielos posmos. Pirmais ir pasakām veltīts  laiks, kurā dominē brīnumu radīšana un savas iekšējās fantāzijas atraisīšana, stāsta muzeja pārstāvji. Šajā laikā I.Ziedonis saraksta vairākus izcilus, arī mūsdienās zināmus un iemīļotus darbus – “Krāsainas pasakas” (1973), “Lāču pasaka” (1976), “Blēņas un pasakas” (1980) un “Pasaka par bizi” (1997). Savulaik pēc I.Ziedoņa pasaku motīviem tapušas vairākas animācijas filmiņas, kuras varēs noskatīties Bērnu dienu pasākumos muzeja klētī.

Otrais posms ir izzinošo un mācošo grāmatu radīšanas laiks, kad rakstnieku virza vēlme bērnus iepazīstināt ar sistēmām un sistemātiskumu. Bērnu pasaules izziņas laukā Imantam Ziedonim tapis multfilmas scenārijs “Kas tas ir — kolhozs?” (1981, režisore Roze Stiebra), kā arī trīs grāmatas: “Kas tas ir kolhozs?” (1983) “Sākamgrāmata” (1985) un enciklopēdijai līdzīgais izdevums “Es, cilvēks, pasaulē” (1993). Iedvesmojoties no šiem darbiem, pasākumu apmeklētāji aicināti arī doties nelielā pastaigā pa Murjāņiem – izzināt kaimiņos esošo Murjāņu kamaniņu trasi un Lojas upīti.

Bērnu dienu pasākumi bērniem līdz 10 gadu vecumam ir bez maksas. Ikviena ģimene aicināta līdzi ņemt visu piknikam un baudīt to muzeja dārzā. Plašāka informācija par Bērnu dienām pieejama Ziedoņa muzeja sociālo tīklu kontos “Facebook” un “Instagram”, atzīmē muzejā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.