Menu
 

Foto: Opermūzikas svētku priekšvakarā Siguldā skatāma mākslinieces Ievas Kundziņas kostīmu izstāde

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto – Edgars Semanis Foto – Edgars Semanis

Gaidot Starptautiskos Siguldas Opermūzikas svētkus, koprades laboratorijās Siguldas stacijas laukumā līdz 10. augustam skatāma kostīmu mākslinieces Ievas Kundziņas kostīmu izstāde.

Māksliniece Ieva Kundziņa kopā ar Siguldas Opermūzikas svētkiem bijusi jau kopš pirmsākumiem, gandrīz 20 gadus radījusi kostīmu skices un kostīmus operas izrāžu iestudējumiem Siguldā, norāda Kultūras centrā “Siguldas devons”. Ekspozīcijā skatāmi kostīmi no izrādēm “Masku balle”, “Falstafs” un “Toska”.

“Spēcīgākā katarse, protams, ir Siguldas Opermūzikas svētku kostīmi. Tur kostīmu papildina ne tikai mūzika, bet arī dabas noskaņa. Mirklis pēc saulrieta, vēja šalkoņa, ainava – visi šie komponenti kopā ir spēcīgs pārdzīvojums. Man spilgtā atmiņā ir koris sudrabotās kleitās un baltās parūkās Verdi operā “Masku balle”. Vai arī “Traviata” – Violetas aiziešana viņsaulē. Režisors Edmunds Freibergs šajā izrādē ieviesa jaunu personāžu – mākslinieku Anrī de Tulūzu Lotreku, kurš operas laikā kaut kur fonā zīmē, bet brīdī, kad Violeta aiziet, arī Lotreks noņem cepuri. Tik iespaidīga aina!” sajūtās par svētkiem dalās māksliniece.

Līdz 1990. gadam Ieva Kundziņa bija paspējusi ietērpt ap 40 filmu varoņus. Daudzas no tām pieder Latvijas kino zelta fondam: “Četri balti krekli”, “Ceplis”, “Agrā rūsa”, “Puika”, “Sprīdītis” u.c. Ieva Kundziņa daudz strādājusi operas žanrā. Sadarbība ar Siguldas Operas svētkiem sākas jau ar operu ”Mīlas dzēriens” (2001). Turpmākajos gados tapuši brīnišķīgi kostīmi operas izrādēm Siguldā. Ieva veidojusi tērpus izrādēm Rīgas, Valmieras, Liepājas un Daugavpils teātros.

Māksliniecei piemīt teicama tēla, stila, formas, krāsu un faktūru izjūta, atraktīvs materiālu pielietojums, asprātība un radoša drosme. Tērpu ansambļi veidoti gleznieciskās un skulpturālās kompozīcijās. Viņai ir plašas kostīmu vēstures zināšanas un asa mūsdienu modes izjūta. Viņas kostīmu skices vienmēr izcēlušās ar māksliniecisku kvalitāti.

Siguldā no 29. līdz 31. jūlijam notiks Starptautiskie Opermūziikas svētki ar īpašu svētku programmu un Dž.Pučīni operas ”Bohēma” iestudējumu.  Biļetes uz Starptautiskajiem Opermūzikas svētkiem Siguldā iespējams iegādāties “Biļešu paradīze” kasēs vai elektroniski.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.