Menu
 

Nedēļas nogalē Jūrmalā muzicēs Liepājas Simfoniskais orķestris un rokgrupa "Pērkons"

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Jānis Vecbrālis Foto - Jānis Vecbrālis

4.septembrī plkst.19.00 Dzintaru koncertzālē izskanēs īpaša leģendārās rokgrupas un Latvijas roka veterānu “Pērkons” un Liepājas Simfoniskā orķestra (LSO) koncertprogramma, kurā daudzi grupas skaņdarbi pirmo reizi tiks atskaņoti kopā ar simfonisko orķestri. Dziesmu aranžijas šai programmai veido komponists Andris Sējāns. Tikko šī programma, izpelnoties milzīgu klausītāju atsaucību, skanēja Liepājā koncertdārzā “Pūt, vējiņi!”, bet jau 27.novembrī tā skanēs Latgales vēstniecībā “Gors” Rēzeknē, informē organizatori.

“Grupa “Pērkons” ir Latvijas roka ikona, ko veido leģendāras personības. Sen gaidītā pirmā programma ar simfonisko orķestri – kurš gan cits, ja ne Liepājas Simfoniskais!” saka LSO direktors Uldis Lipskis, savukārt “Pērkona” līderis un visu skaņdarbu autors Juris Kulakovs piebilst: “Programma atšķirsies no līdzīgiem projektiem ar to, ka tas būs simfoniskais orķestris un grupa “Pērkons”, nevis grupa “Pērkons” un simfoniskais orķestris. Tādējādi uzsvars ir uz vārdu “simfionizēts”: simfoniskais orķestris atskaņos “Pērkona” mūziku.”

Skaņdarbus, kurus orķestrim aranžē Andris Sējāns, izvēlējies pats Juris Kulakovs. “Šie gabali ir komponēti pēc akadēmiskās mūzikas principa, līdz ar to piemēroti tam, lai tos simfonizētu,” savu izvēli skaidro komponists, kura daiļradē rokenrols nesaraujami savijies ar akadēmisko mūziku.

Programmā simfoniskā orķestra skaņās izskanēs gan klasiskie “Pērkons” hiti – “Gandrīz tautasdziesma”, “Balāde par gulbi”, “Baletomānija”, “Zaļā dziesma”, “Dienišķā dziesma”, gan mazāk zināmi skaņdarbi – “Lidojums (Fly)” un “Tramvajs”, norāda organizatori.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.