Menu
 

Dzintaru koncertzālē Jūrmalā uzstāsies Latvijas džeza mūzikas leģenda

  • Autors:  Apriņķis.lv
Dzintaru koncertzālē Jūrmalā uzstāsies Latvijas džeza mūzikas leģenda Publicitātes foto

18. oktobrī kopā ar kolēģiem un mūzikas cienītājiem koncertā Dzintaru koncertzālē Jūrmalā izcilais Latvijas džeza kontrabasists Boriss Bannihs atzīmēs savu 70 gadu jubileju, informē aģentūras "Live Fest" pārstāve publicitātes jautājumos Aiga Leitholde.

“Boriss ir leģenda! Viņa vārds, iespējams, nav tik plaši atpazīstams. Bet tie, kuri zina, ko viņš paveicis muzikāli, man piekritīs, ka Bannihs ir viens no Latvijas džeza vēstures dimantiem,” saka džeza dziedātāja Evilena Protektore.

Interesanti, ka savas mūziķa gaitas B. Bannihs sāka kā bundzinieks, bet, pateicoties kontrabasistam Viktoram Avdjukēvičam, kurš ievēroja B. Banniha “kontrabasista rokasspiedienu”, nomainīja instrumentu uz kontrabasu. Prasmes un disciplīnu B. Bannihs iemācījās, spēlējot štāba orķestrī, bet džeza mūziķa karjeru sācis 1972. gadā – spēlējis Latvijas Televīzijas un Radio bigbendā, bijis saksofonista Vadima Vjadro džeza kvarteta dalībnieks, stāsta A. Leitholde.

“Boriss Bannihs ir jauks cilvēks, demokrātisks un viegli iekļaujas ansamblī – ļoti labs basģitārists! Leģendārs ir Banniha tandēms ar bundzinieku Vladimiru Boldirevu. Viņi bija kā cimds ar roku! Tāds tandēms mūsu populārajā mūzikā vairs nav bijis – viņi spēlēja kā viens!” atceras saksofonists un džeza vēsturnieks Indriķis Veitners.

Kopā ar bundzinieku Vladimiru Boldirevu un saksofonistu Raimondu Raubiško kontrabasists spēlēja trompetista Gunāra Rozenberga izveidotajā džeza kvartetā “2R+2B”, gūstot plašu atpazīstamību gan Padomju Savienībā, gan ārpus tās. “Mūzika, ko izpildīja “2R+2B”, miksēja bībopu ar frīdžeza elementiem, agresīvu svingu sajūtu ar ļoti ekspresīvām, garām improvizācijām. Pēc koncepcijas tas bija radniecīgs ansamblis Orneta Kolmena sešdesmito gadu frīdžeza kvartetam,“ spriež kontrabasists Jānis Rubiks.

B. Bannihs ir bijis basģitārists Raimonda Paula izveidotajā ansamblī “MODO”, kas apvienoja tā laika visspēcīgākos instrumentālistus un vokālistus. Viņa spēle ir dzirdama trīs leģendāru albumu ierakstos – Gunāra Rozenberga albumā “Laura”, maestro Raimonda Paula albumos “Māsa Kerija” un “Mans ceļš”, vēsta A. Leitholde. 

18. oktobrī B. Bannihs uzstāsies ar savu aktuālo kolektīvu “Modal Jazz Ensemble” (Boriss Bannihs, Artjoms Sarvi, Vlads Zelkins, Indriķis Veitners, Lauris Amantovs, Normunds Piesis) un viesmāksliniecēm Olgu Pīrāgs un Evilenu Protektori. Koncertā, kas būs ieturēts bībopa stilistiskās tradīcijās, izskanēs gan oriģinālkompozīcijas, gan labi pazīstami džeza standarti, norāda organizatoru pārstāve.

Biļetes nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs un www.bilesuparadize.lv.

Multimediji

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.