Menu
 

Divas simtgades filmas izrādīs pasaules festivālos – Amsterdamā, Lībekā, Tallinā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Režisors Ivars Seleckis filmas "Turpinājums" pirmizrādē. Režisors Ivars Seleckis filmas "Turpinājums" pirmizrādē. Foto: Agnese Zeltiņa; publicitātes

Aktīvs festivālu rudens sācies divām dokumentālajām filmām no Nacionālā kino centra (NKC) programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” – režisora Ivara Selecka filma “Turpinājums” un triju Baltijas valstu kopražojums “Laika tilti” (režisori Kristīne Briede un Audrjus Stonis) dodas uz vairākiem pasaulē prestižiem starptautiskiem kinofestivāliem: Amsterdamā, Lībekā, Tallinā.

Šonedēļ oficiāli publiskota informācija, ka Ivara Selecka filma “Turpinājums” (studija “Mistrus Media”) un Kristīnes Briedes un Audrjus Stoņa filma “Laika tilti” (studija “VFS Films”) iekļautas Amsterdamas dokumentālo filmu festivāla “IDFA” programmas sadaļā “Masters” (“Meistari”) kopā ar Vernera Hercoga, Margarētes fon Trotas, Sergeja Lozņicas un citu dokumentālā kino lielmeistaru filmām, šajā sadaļā mūsu valsti pārstāv arī režisora Vitālija Manska jaunākā filma “Putina liecinieki”, informē NKC vecākā referente informācijas jautājumos Kristīne Matīsa.

“IDFA” ir pasaules nozīmīgākais dokumentālo filmu festivāls, tas norisinās Nīderlandē un pulcē pasaules labākos dokumentālistus; festivāla sadaļā “Meistari” tiek iekļauti pasaulē atzītu režisoru jaunākie darbi. Zīmīgi, ka režisors Ivars Seleckis, kurš ir gan autors filmai “Turpinājums”, gan viens no varoņiem filmā “Laika tilti”, piedalījās jau otrajā “IDFA” festivālā pirms trīsdesmit gadiem – 1989. gadā filma “Šķērsiela” (1988) ieguva festivāla galveno balvu un arī Skatītāju balvu –, bet 2013. gadā režisors tur viesojās ar “Šķērsielas” triloģijas trešo filmu “Kapitālisms šķērsielā” (2013). Šogad festivāls notiek no 14. līdz 25. novembrim.


Ivars Seleckis festivālā Sanktpēterburgā.

Kā norāda K. Matīsa, vienu starptautisku balvu šajā sezonā Ivars Seleckis jau ir saņēmis – dokumentālā filma “Turpinājums” septembra beigās notikušajā 23. starptautiskajā filmu festivālā “Message to Man” (“Vēstījums cilvēkam”) Sanktpēterburgā, Krievijā, ieguva festivāla goda prezidenta Mihaila Ļitvjakova speciālbalvu “Par māksliniecisko kvalitāti un patiesīgumu”, ko festivāla goda prezidents piešķir vienai no festivāla programmas filmām. Festivāls “Message to Man” kopā ar Maskavas starptautisko kinofestivālu ir vienīgie festivāli Krievijā, kurus akreditējusi starptautiskā kinoproducentu asociācija “FIAPF”, tādējādi ierindojot tos starp pasaules A klases festivāliem.

No 30. oktobra līdz 4. novembrim Vācijas pilsētā Lībekā jau 60. reizi notiks Ziemeļvalstu filmu dienas – viens no Ziemeļeiropā un Vācijā svarīgākajiem kinofestivāliem, kas ik gadu pulcē kinoļaudis no Skandināvijas, Baltijas valstīm un Polijas. Šogad festivāls norisinās jau 60. reizi un svin ne tikai savu jubileju, bet arī Baltijas valstu simtgadi. Arī šajā festivālā demonstrēs simtgades filmas “Turpinājums” un “Laika tilti”, skatītājiem būs iespēja satikties ar klasiķi Ivaru Selecki. Savukārt 16. novembrī Tallinā sāksies Latvijai ģeogrāfiski tuvākais A klases festivāls “Black Nights” (“Melnās naktis”), un arī tam atlasītas abas simtgades filmas, vēsta K. Matīsa.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.