Menu
 

Notiks Kairiša jaunās filmas "Janvāris" ziedojumu seanss Ukrainas kino atbalstam

  • Autors:  LETA
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

Svētdien, 9.oktobrī, plkst. 16 kinoteātra "Splendid Palace" Lielajā zālē norisināsies režisora Viestura Kairiša jaunās spēlfilmas "Janvāris" speciālais ziedojumu seanss Ukrainas kinematogrāfistu atbalstam, informēja filmu studijā "Mistrus Media".

Filma tiks rādīta latviešu valodā ar angļu subtitriem.

Visas uz filmu iegādātās biļetes būs skatītāju ziedojums Ukrainas kinoindustrijas atbalstam, un vienlaikus tā būs unikāla iespēja filmu novērtēt pirms tās oficiālās pirmizrādes. 

Filmas "Janvāris" īpašais seanss notiek, atsaucoties Ukrainas Valsts filmu aģentūras aicinājumam atbalstīt Ukrainas kinoindustrijas un kinoprofesionāļu izdzīvošanu kara apstākļos.

Kairiša jaunā spēlfilma "Janvāris" ir stāsts par jauniem kinematogrāfistiem, kuri tiek ierauti Rīgā notiekošajos 1991.gada janvāra politiskajos notikumos. Filmas varoņi ir bezgala tālu no jebkādas politiskās dzīves, taču apstākļi liek nonākt politikas un vēstures krustpunktā.

Filma veltīta visiem kino cilvēkiem, kuri atdevuši savas dzīvības, fiksējot jaunāko laiku vēstures notikumus. 

"Mēs visi gribam, lai mūsu draugi un kolēģi Ukrainā var pabeigt savas iesāktās filmas, var fiksēt tur notiekošo un to pēc iespējas ātrāk parādīt pasaulei," norāda Kairišs.

Ziedojumu seansu atbalsta filmu studija "Mistrus Media", kinoteātris "Splendid Palace" un "Biļešu paradīze". Visi ieņēmumi no šī filmas seansa tiks ieskaitīti Ukrainas Valsts filmu aģentūras speciāli izveidotajā kontā, lai tos izlietotu Ukrainas valsts atbalstīto filmu pabeigšanai, izplatīšanai un jaunu projektu attīstīšanai, nodrošinot nepārtrauktību nozares profesionālajos procesos.

Filma "Janvāris" starptautisko pirmizrādi piedzīvoja Traibekas filmu festivālā ASV šī gada jūnijā, kur ieguva balvu kā labākā ārzemju filma. Nacionālais kino centrs filmu izvirzījis kā Latvijas pieteikumu ASV kinoakadēmijas balvai "Oskars". Filmas oficiālā Latvijas pirmizrāde notiks 11.novembrī.

Filmas režisors ir Kairišs, operators - Vojteks Starons, māksliniece - Ieva Jurjāne, kostīmu māksliniece - Rūta Lečaite, komponiste - Juste Janelīte, grima māksliniece - Ilze Trumpe, producenti - Inese Boka-Grūbe un Gints Grūbe, producents un izplatītājs Latvijā - "Mistrus Media".

Lomas atveido Kārlis Arnolds Avots, Alise Dzene, Baiba Broka, Sandis Runge, Artūrs Skrastiņš Imants Strads, Lauris Dzelzītis, Kaspars Dumburs, Juhans Ulfsaks un Alekss Kazanavičs.

Filma ir Latvijas, Lietuvas un Polijas kopprodukcija, tās veidošanu atbalsta Nacionālais kino centrs un Valsts kultūrkapitāla fonds.

 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.