Menu
 

Jūrmalā un Cēsīs pulcēsies pasaules labākie jaunie džeza talanti

  • Autors:  Apriņķis.lv
Jūrmalā un Cēsīs pulcēsies pasaules labākie jaunie džeza talanti Foto: pixabay.com

Latvijas Radio un Eiropas raidorganizāciju apvienība (EBU) rīko unikālu notikumu Latvijas mūzikas dzīvē. Tikai ar diviem koncertiem Latvijā uzstāsies Eiroradio Džeza orķestris (Euroradio Jazz Orchestra), kas ik gadu tiek īpaši veidots, apvienojot talantīgākos džeza mūziķus no EBU dalībvalstīm, kuri vēl nav sasnieguši 30 gadu vecumu.

Šajā orķestrī spēlējuši tādi Latvijas mākslinieki kā trompetists Konstantīns Jemeļjanovs, trombonists Rūdolfs Kulbergs, basa meistars Staņislavs Judins un 2005. gadā arī trombonists Intars Busulis, informē Latvijas Radio Komunikācijas daļas galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Indra Zomerovska.

"Šis ir unikāls un tradīcijām bagāts projekts, kas kā centrālā Eiropas džeza mūziķu kalve ik gadu vienā orķestrī pulcē kopā vairāku pasaules valstu talantus, sniedzot klausītājiem patiesu mūzikas baudījumu. Mūziķiem tā nenoliedzami ir lieliska iespēja paradīt sevi starptautiskā līmenī, rast jaunus kontaktus, sadarbības iespējas un augsne jauniem muzikāliem projektiem. Un Latvijai tā ir iespēja parādīt savas valsts talantus.

Šogad orķestris pirmo reizi satiksies Latvijā, lai iestudētu īpašu Baltijas valstu simtgadei veltītu programmu. Paralēli koncerta mēģinājumiem notiks EBU džeza producentu tikšanās, kas ir iespēja pieredzes apmaiņai un jauniem sadarbības projektiem,” stāsta projekta rīkotājs, Latvijas Radio džeza producents un Skaņu ierakstu daļas vadītājs Māris Briežkalns.

Džeza producentiem no EBU dalībvalstīm ir iespēja nominēt vienu daudzsološu mūziķi, kurš vēl nav sasniedzis 30 gadu vecumu. 2005. gadā, pēc uzvaras "Jazz Stage" konkursā 2004. gadā, Eiroradio Džeza orķestrī spēlēja trombona virtuozs un lieliskas balss īpašnieks Intars Busulis, norāda Latvijas Radio pārstāve.

Viņš to atceras kā vienu no lielākajām izaugsmes iespējām karjerā. "Man tas bija liels izaicinājums. Tiecoties līdzi lielajiem meistariem, kuri spēlēja orķestrī, augu arī es pats, sasniedzu ļoti labu līmeni tajā laikā. Tā bija neatsverama pieredzes apmaiņa un iespēja redzēt, ko džeza jomā dara jaunieši citur pasaulē. Mēs mēģinājām un koncertējam kopā četras nedēļas un šajā laikā apbraukājām 19 valstis. Spēlēšana orķestrī mācīja disciplīnu, precizitāti un cieņu pret kolēģiem, jo bija viens noteikums, kuru nedrīkstēja pārkāpt – "be on time" jeb "esi laikā", lai nevienam nav jāgaida un var sākt darbu. Orķestrī uzzināja, ka es laiku pa laikam arī uzdziedu, un man bija dota iespēja improvizēt arī vokāli – zāles bija milzīgas un piepildītas, tas bija iespaidīgi," atceras I. Busulis.

Šī gada koncerts būs veltīts Baltijas valstu simtgadei. Programmas autori ir trīs Baltijas valstu komponisti – Kārlis Vanags (Latvija), Kirke Karja (Igaunija) un Dainius Pulausks (Lietuva). Pasaules pirmatskaņojumu piedzīvos īpaši šim koncertam komponētā kompozīcija "Baltic Vibes", kuru radījuši visu trīs valstu komponisti.

Šī ir pirmā reize, kad Eiroradio Džeza orķestris uzstājas Latvijā kopš projekta uzsākšanas 1965. gadā. Latvijas džeza cienītājiem būs iespēja baudīt divus Eiroradio Džeza orķestra koncertus, kuri notiks 9. novembrī Dzintaru koncertzālē Jūrmalā un 10. novembrī koncertzālē "Cēsis".

Latvijas Radio kā pasākuma rīkotājs nodrošina koncerta tiešraides un ieraksta pārraidīšanas iespēju EBU dalībvalstīm. Īpašo Baltijas valstu simtgadei veltīto koncertu dzirdēs miljoniem radio klausītāju visā pasaulē, vēsta I. Zomerovska.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.