Menu
 

Oktobrī Ulbrokā Pierīgas koklētāju ansambļi iezīmēs ceļu uz Dziesmu un Deju svētkiem

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto – publicitātes Foto – publicitātes

Gatavojoties XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku kokļu lielkoncertam “Laika upe”, 8.oktobrī Ulbrokā, 9.oktobrī Rīgā, 15.oktobrī Jūrmalā un 16.oktobrī Cēsīs izskanēs svētku ieskaņas koncerti, bet 22.oktobrī Jelgavas kultūras namā norisināsies modelēšanas koncerts.

Kokļu koncerts “Laika upe” balstās uz pamatvērtībām – tautasdziesma, daba un koklētājs, vēsta Latvijas Nacionālajā kultūras centrā: “Koklētājs, tradīcijas nesējs un dzīvesziņas glabātājs ir laivinieks, kas dodas cauri laikiem no mūsu dienām pretim tautas dziesmas un melodijas dzimšanas iztekai pirmsākumos, savā ceļā izejot kokļu spēles un tautasdziesmas dažādos skanējuma lokus – mūsdienīgi, piesātināti, mītiski, sapņaini, tīri un pilnskanīgi.“

Esot ceļā uz Svētku lielkoncertu, oktobrī četros svētku ieskaņas koncertos piedalīsies reģionālie koklētāju ansambļi, atskaņojot solo repertuāru, kā arī daļu no kopdarbiem. Koncertā 8.oktobrī plkst.17.00 Ropažu novada Kultūras centrā "Ulbrokas Pērle" piedalīsies Pierīgas reģiona koklētāju ansambļi. Ieeja ieskaņas koncertos ir bez maksas.

Plānots, ka 2023. gada vasarā XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku kokļu  lielkoncertā piedalīsies gandrīz 400 koklētāji trīs vecuma grupās. Skanējuma rakstu veidos pieci virsvadītāji, koncertu kuplinās Valta Pūces un Aigara Raumaņa veidotie jaundarbi, kā arī pieaicinātie viesmākslinieki.

Koncerta radošo komandu veido mākslinieciskā vadītāja, koklētāja Kristīne Dmitrijeva un režisors Sandis Kalniņš. 2023. gada koncerta koncepciju vērienīgā vizuālajā risinājumā ietvers scenogrāfs Mārtiņš Blanks, bet saturiski izstrādās dramaturģe Linda Šterna.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.