Menu
 

Pūces filma "Bedre" ieguvusi divas balvas Itālijas festivālā "Nuovo Cinema Europa"

  • Autors:  LETA
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

Režisores Daces Pūces filma "Bedre" ieguvusi divas balvas Itālijas festivālā "Nuovo Cinema Europa", informēja kinolentes veidotāju pārstāve Aija Krišjānova.

Savu izvēli žūrijas locekļi pamatoja, izceļot "Bedres" tematisko dziļumu un aktualitāti.

Katru gadu festivāla gaitā par filmām tiek aicināti balsot arī skatītāji, izvēloties savu favorīti, un šogad vislielāko atzinību izpelnījās tieši "Bedre", papildus žūrijas atzinībai saņemot arī skatītāju galveno balvu.

Filma "Bedre" iepriekš jau ieguvusi galvenās balvas kino festivālos Tallinā, Lībekā un Kaļiņingradā. Tā apceļojusi visus kontinentus un tikusi izrādīta dažādos prestižos festivālos. Filma pilnībā filmēta Latvijā, bet pēcapstrāde notikusi Somijā.

Daces Pūces debijas spēlfilmā lomas atveido Dace Eversa, Indra Burkovska, Inese Kučinska, Aigars Vilims un Egons Dombrovskis. Viena no lomām uzticēta godalgotajai Polijas aktrisei Agatai Buzekai. Savukārt desmitgadīgā Markusa lomā iejuties jaunais aktieris Damirs Onackis.

Filmas radošajā komandā ir operators Gatis Grīnbergs, māksliniece Laura Dišlere, montāžas režisors Jussi Rautaniemi, producentes Kristele Pudane un Elīna Jozauska. Filmas mūzikas autors ir Valters Pūce, un tās ierakstā piedalījās "Sinfonietta Rīga" mūziķi un Rīgas Doma zēnu koris Māriņa Klišāna vadībā. Filmā skan arī dāņu komponistes Cecīlijas Marijas Noeras skaņdarbs "Ouvre".

 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.