Menu
 

Turaidā norisināsies diskusija par latvisko lauku sētu un kataloga atvēršana

  • Autors:  Apriņķis.lv
Ilustrācija - Turaidas muzejrezervāts Ilustrācija - Turaidas muzejrezervāts

26.janvārī Turaidas muižas pārvaldnieka jaunajā dzīvojamā mājā plkst.14.00-16.00 notiks diskusija "Lauku sēta – piemineklis latviskajam dzīves veidam vai dzīvs organisms" un kataloga "Piemineklis lauku sētai Turaidas pagasta zemnieku sētu uzmērojumi (1973-1976) Turaidas muzejrezervāta krājumā" atvēršana.

Arhitektūras mantojums ir sabiedrības materiālās kultūras mantojuma redzamākā daļa, jo cilvēku veidotās celtnes kopā ar apkārtējo ainavu veido mūsu apdzīvoto vietu unikālo tēlu un seju. Diskusijā tiks runāts par tautas celtniecības pieminekļiem lauku vidē, to saglabāšanu un vienlaicīgi arī izmantošanu ikdienas dzīvē atbilstoši mūsdienu prasībām, informēja Turaidas muzejrezervātā.

Līdz mūsdienām daudzas no tradicionālajām lauku saimniecībām nav saglabājušās vai ir ievērojami pārbūvētas. Turaidas muzejrezervāta krājumā glabājas 139 uzmērojumu zīmējumi un skices par 17 Turaidas pagasta lauku sētām.

Programma

14.00-15.00 Diskusija "Lauku sēta – piemineklis latviskajam dzīves veidam vai dzīvs organisms".

Piedalās Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes vadītājs Juris Dambis, kataloga sastādītāji un autori: Līga Kreišmane, Dāvis Beitlers, Mārtiņš Kuplais, Janīna Kursīte, Mārtiņš Mintaurs, Uģis Niedra.

Diskusiju vada Turaidas muzejrezervāta sadarbības un kultūras mantojuma projektu vadītājs Guntis Zemītis.

15.00-15.20 Kafijas pauze

15.20-16.00 Kataloga "Piemineklis lauku sētai Turaidas pagasta zemnieku sētu uzmērojumi (1973-1976) Turaidas muzejrezervāta krājumā" atvēršana.

Piedalās:

Anna Jurkāne, Siguldas novadpētniecības muzeja (1973-1988) un Turaidas muzejrezervāta (1988-2021) direktore; Līga Kreišmane, kataloga sastādītāja, Turaidas muzejrezervāta galvenā krājuma glabātāja; Dāvis Beitlers, redaktors. Kataloga atvēršanu vada Turaidas muzejrezervāta direktora p.i. Vija Stikāne.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.