Menu
 

Edmunda Jansona animācijas filmām – balva un pirmizrāde

  • Autors:  Apriņķis.lv
"Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi". "Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi". Publicitātes attēli

Režisora Edmunda Jansona animācijas filma “Bize un Neguļa” saņēmusi Skatītāju balvu bērnu īsfilmu kategorijā Varšavas Starptautiskajā filmu festivālā, tikmēr režisors studijā “Atom Art” strādā pie savas simtgades filmas – pilnmetrāžas animācijas “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi”, kas pie skatītājiem nonāks 2019. gada 1. februārī.

Varšavas Starptautiskais kinofestivāls norisinājās no 12. līdz 21. oktobrim un ir viens no astoņiem A klases festivāliem Eiropā. Šāds skatītāju novērtējums dod iespēju filmu iekļaut speciālā festivāla uzvarētāju programmā, kura būs pieejama filmu izplatītājiem un festivāliem visā pasaulē, informē Nacionālajā kino centrā.

Studijā “Atom Art” tapusī animācijas filma “Bize un Neguļa” ir stāsts par meiteni Bizi un viņas draugu Neguļu, kas nepacietīgi gaida Ziemassvētkus, bet visus plānus izjauc Bizes brālīša ierašanās ģimenē. Tāpat kā citas režisora Edmunda Jansona filmas, arī “Bize un Neguļa” līdz šim jau iekarojusi pasauli un atzinīgi novērtēta daudzos nozīmīgos festivālos visā pasaulē. Eiropas pirmizrādi filma piedzīvoja Norvēģijā Fredrikstades animācijas filmu festivālā, kur arī saņēma balvu kā labākā īsfilma bērniem. Šāgada septembrī “Bize un Neguļa” Ukrainas bērnu TV festivālā “Dytiatko” atzīta par labāko animācijas filmu bērniem, bet nupat oktobrī ieguvusi galveno Viktora Kubala balvu animācijas festivālā bērniem – Bratislavas Animācijas biennālē.


Kadrs no animācijas filmas “Bize un Neguļa”.

25 minūšu garā animācijas filma pagājušā gada rudenī iemīļota arī Francijas kinoteātros, sasniedzot vairāk nekā 100 000 skatītāju; “Bize un Neguļa” bijusi skatāma televīzijās Latvijā, Zviedrijā, Somijā, Islandē, Igaunijā, Francijā un Kanādā, bet šogad Ziemassvētkos nonāks pie Īrijas un Itālijas TV skatītājiem, norāda kino centra pārstāvji.

Šobrīd “Bizes un Neguļas” veidotāji aktīvi strādā pie jaunas pilnmetrāžas animācijas filmas visai ģimenei “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi”, kas top Nacionālā kino centra programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” ietvaros un pie skatītājiem Latvijā nonāks 2019. gada 1. februārī. Filma top sadarbībā ar Polijas studiju “Letko”, līdz šim Latvijā jau notikuši aktieru balss ieraksti, rit pēdējie animācijas darbi, bet Polijā drīzumā taps filmas skaņu celiņš. 

“Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi” top pēc Luīzes Pastores grāmatas “Maskačkas stāsts” motīviem un stāsta par divu bērnu un runājošu suņu vasaras piedzīvojumiem priekšpilsētā. Pilsētas centra puikam Jēkabam vesela nedēļa jāpavada pie sen neredzētiem radiem pilsētas nomalē. Maskačkas svešādā vide, pašpārliecinātā māsīca Mimmi, tēvocis–pirāts un suns, kas miedz ar aci, ir tikai sākums neparastiem piedzīvojumiem ar kopīgi izstrādātu slepenu plānu, draudzības pārbaudi un pārsteigumu, kas mainīs lietu kārtību un priekšpilsētas dzīvi, vēsta kino centrā.

Filmas veidotāji ir režisors Edmunds Jansons, māksliniece Elīna Brasliņa, scenārija autore Līga Gaisa, animators Mārtiņš Dūmiņš, producente Sabīne Andersone. Filma ir studijas “Atom Art” (Latvija) un studijas “Letko” (Polija) kopražojums programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” ietvaros.


Kadrs no animācijas filmas “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi”.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.