Menu
 

Kaupers, Šipkēvics, Andrejeva un Gacho veltīs dziesmas Bruknas baznīcai

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto – Ilmārs Znotiņš un Viesturs Reķis Foto – Ilmārs Znotiņš un Viesturs Reķis

Simboliski skaistā laikā – Vasarsvētkos, 9.jūnijā – gleznainajā Bruknas muižā labdarības koncertā “Uzcel savu baznīcu!” saplūdīs mūzikas mīļotāji un cēlas idejas atbalstītāji. Renārs Kaupers, Jānis Šipkēvics, Gatis Irbe (Gacho), Igo, Daumants Kalniņš, Kristīne Zadovska, Aija Andrejeva un daudzi citi iemīļoti mākslinieki veltīs savas dziesmas Bruknas baznīcai.

“Jau astoto gadu Zemgales līdzenumiem pāri skanēs iemīļotu mākslinieku balsis labdarības koncertā “Uzcel savu baznīcu!”. Ar ziedojumu palīdzību no pamatiem līdz jumtam visu acu priekšā ir tapusi starpkonfesiju baznīca, kuras durvis dienas ritumā ir atvērtas ikvienam,” vēsta pasākuma rīkotāji. “Baznīca dod cerību un ticību, ļauj saprast savu sūtību un sevi. Tās ir labas gribas cilvēku domas, viņu domāšana, kas palīdz augt garīgi. Ne velti labdarības koncertos skaistās Bruknas muižas dārzā ir piedalījušies daudzi Latvijas mākslinieki, tādējādi palīdzot priesterim Andrejam Mediņam un “Kalna svētību kopienas” ļaudīm piepildīt sapni – uzcelt baznīcu.”

Pirmo reizi uz koncerta “Uzcel savu baznīcu!” skatuves Bruknas muižā uzstāsies publikas atsaucību guvušie mūziķi Jānis Šipkēvics, Gatis Irbe (Gacho) un Daumants Kalniņš. Savukārt Renārs Kaupers iedvesmos un liks aizdomāties par mūžīgām vērtībām. Koncerta apmeklētājus priecēs mūziķi, kuri jau vairākkārt ir kāpuši uz Bruknas muižas skatuves – Kristīne Zadovska, Aija Andrejeva, Igo, Aivars Hermanis, Ieva Akuratere, grupa “Putnu Balle”, un citi Latvijā pazīstami mākslinieki. Debija būs LMMDV zēnu korim no Liepājas. Kā allaž, koncertu vadīs Maija Kalniņa.

Šī gada koncerta “Uzcel savu baznīcu!” ziedojumi tiks veltīti Bruknas baznīcas sakrālā laukuma labiekārtošanai, gaismas objektiem, prožektoriem, kā arī stāvlaukumam.

Labdarības akcija “Uzcel savu baznīcu!” aizsākās 2012. gadā un tās mērķis ir piesaistīt līdzekļus un atbalstīt Svēto Apustuļu kapelas celtniecību un apustuļu skulptūru izveidi Bruknā.

Izpostītajā Bruknas muižā 2001. gadā priesteris Andrejs Mediņš izveidoja unikālu dvēseles rehabilitācijas vietu "Kalna svētību kopiena", kur iespēja atrast jaunu dzīvi tiek dota dažādās atkarībās esošiem ļaudīm, rodot pašam savu ceļu šai Dieva pasaulē, lietojot vienīgi garīgās dzīves un darba terapiju. Reiz izpostītā Bruknas muiža šodien pārsteidz ar sakoptām ēkām un atjaunoto skaisto apkārtni. 2011. gada 31. maijā pēc Andreja Mediņa ierosmes sākās starpkonfesiju kapelas būve. Ar labdarības akciju palīdzību piesaistīti ievērojami līdzekļi, jo Bruknai ir liels pievilkšanas spēks, ka gribas atkal te atgriezties. Pavisam nedaudz laika un kopējiem spēkiem atkarībās nonākušo cilvēku celtais lūgšanu nams vērs durvis. Tas ir ne tikai nams, kurš uzcelts smagā un neatlaidīgā darbā. Šī ēka ir īstens apliecinājums cilvēka gara spēkam un varēšanai.

Septiņu gadu laikā koncertos piedalījušies: Renārs Kaupers, grupa “Putnu Balle”, Aija Andrejeva, Olga Rajecka, Kāris Kazāks, Goran Gora, Da Gamba, Kristīne Zadovska, Intars Busulis un Abonementa orķestris, Kārlis Lācis, Igo, Andris Ērglis un daudzi citi.

Biļetes iegādājamas “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.