Babītes un Mārupes volejbolistes sezonu sāk ar uzvaru un zaudējumu

Foto - nacionalaliga.lv Foto - nacionalaliga.lv

Pa vienai uzvarai pirmajās divās Latvijas dāmu volejbola čempionāta spēlēs sestdien izcīnījušas sporta kluba “Babīte” un Mārupes sporta centra komandas. Šosezon Latvijas čempionātā piedalās astoņas komandas.

SK “Babīte” volejbolistes, kurām iepriekšējā sezona nebija diez cik veiksmīga, jauno sāka savās mājās Piņķos un pirmajā mačā pārliecinoši trijos setos pieveica Latvijas Universitātes komandu – 3:0 (16, 20, 18). Visvairāk punktu laukuma saimniecēm uzbrukumā guva Agnese Megne (17) un Annija Babre (10).

Dažas stundas vēlāk mājiniecēm pretī stājās volejbola kluba “Jelgava” spēlētājas, un šoreiz viešņās izrādījās krietni pārākas – 0:3 (13, 23, 13). Agnesei Megnei 12 punktu.

Par Latvijas čempionāta pirmās dienas centrālo spēli diezgan droši varēja uzskatīt pagājušā gada Latvijas kausa ieguvēju un Nacionālās līgas sudraba laureātu Mārupes sporta centra komandas cīņu pret Nacionālās līgas čempionēm Rīgas Stradiņa universitātes/Minusas volejbola skolas audzēknēm Murjāņu sporta ģimnāzijā. Mačs nelika vilties – mārupietes divreiz spēlē atspēlēja zaudētu setu, tomēr izšķirošajā piektajā precīzākas bija RSU/MVS volejbolistes – 2:3 (-22, 18, -17, 18, -11). Rezultatīvākās Mārupes vienības rindās bija Liene Šimkuse, Līga Strautniece (abām pa 15 p.) un Monta Urbāne (10).

Gandrīz divu stundu ilgā pirmā spēle mārupietes nebija pārāk nogurdinājusi, jau brīdi vēlāk viņas atkal bija laukumā un pārliecinoši pieveica laukuma saimnieces MSĢ jaunās volejbolistes – 3:0 (17, 18, 12). Lienei Šmikusei un Montai Urbānei pa 12 punktiem.

Šosezon Latvijas čempionātā volejbolā dāmā vēl piedalās arī volejbola klubs “Gulbene” un Rīgas Volejbola skola. Izspēles sistēma paredz aizvadīt divu apļu turnīru, pēc kura sešas labākās komandas turpinās sacensības izslēgšanas spēlēs – pamatturnīra pirmo divu vietu ieguvējas automātiski iegūs tiesības startēt pusfinālā, bet trešo līdz sesto vietu ieņēmušās komandas aizvadīs ceturtdaļfinālu cīņas.