"FK Ķekava" florbolistes sagādā čempionēm otro zaudējumu sezonā

Foto - ekrānšāviņš no youtube.com Foto - ekrānšāviņš no youtube.com

Pamatlaikā nenosargājušas triju vārtu pārsvaru, “FK Ķekava” kluba florbolistes Latvijas dāmu virslīgas spēlē svētdien tomēr pārspēja pašreizējo valsts čempionvienību Kocēnu “Rubeni” pēcspēles metienu sērijā. “Rubenei” šis bija tikai otrais zaudējums šīs sezonas deviņās spēlēs, bet ķekavietēm sestais panākums 12 mačos.

Maču Ķekavas sporta kompleksā laukuma saimnieces sāka ļoti veiksmīgi un jau pirmas trešdaļas vidū bija panākušas 3:0 savā labā. Vēl līdz pirmajam pārtraukumam pretinieces starpību samazināja līdz minimumam un otrajā trešdaļā panāca izlīdzinājumu 4:4, taču nākamo divu minūšu laikā bumbiņa vēl divreiz ielidoja “Rubenes” vārtos.

Trešajā periodā viešņas vēlreiz izlīdzināja rezultātu, un gan pamatlaiks, gan piecu minūšu pagarinājums noslēdzās neizšķirti 6:6. Pēcspēles metienu sērijā “FK Ķekava” labā precīzi meta Elīza Elizabete Bērziņa, Aurēlija Zariņa un Viktorija Kuročkina – 3:2 sērijā un 7:6 spēlē. Laukuma saimnieču rindās ar “hettriku” izcēlās Ieva Bušmane, četrus rezultatuvitātes punktus (1+3) nopelnīja Elīza Elizabete Bērziņa.

Virslīgas turnīra tabulā pirmo vietu saglabā “Rubene” (22 punkti 9 spēlēs), tai seko Igaunijas izlase (21 p., 12 sp.), “FK Ķekava” (16 p., 12 sp.) un “Ķekavas Bulldogs” (4 p., 9 sp.).

Jāpiezīmē, ka abām komandām šī bija pēdējā spēle pirms gaidāmā pasaules čempionāta. Latvijas dāmu florbola valstsvienības sastāvā iekļautas septiņas Ķekavas klubu spēlētājas – Kristīne Kirilova, Klinta Mārtiņjēkaba, Elīza Elizabete Bērziņa un Paula Metāla no “FK Ķekava”, kā arī Inga Ametere, Līga Vancāne un Kristiāna Grāvīte no “Ķekavas Bulldogs”. Apakšgrupas turnīrā Latvijas izlase sacentīsies ar Čehijas, Slovākijas un Zviedrijas florbolistēm.

Latvijas pirmās līgas turnīrā ļoti pārliecinošu uzvaru izcīnījuši “Ķekavas Bulldogs” florbolisti. Spēlē pret Liepājas “Kuršiem”/FSS viņi jau pirmajā trešdaļā iemeta sešus vārtus un beigās pieveica pretiniekus 13:2 (Kārlim Deginam 4+0, Endijam Vildem 3+1, Kristeram Babrim 3+0). Ar trim uzvarām deviņās spēlēs un 10 punktiem “buldogi” tabulā ieņem septīto vietu.

Latvijas otrās līgas Rietumu grupā Babītes sporta kluba florbolisti savās mājās Spuņciemā uzvarēja “NND” komandu 9:6 (Tomam Dūrenam 3+1, Augustam Tomasam 2+2) un turnīra tabulā apsteidza Inčukalna sporta klubu “Coyote”, kas sīvā cīņā tomēr piekāpās florbola klubam “Vārme” 6:7 (Jānim Levanovičam un Renāram Liepiņam pa 2+0). Pēc 10 kārtām astoņu komandu konkurencē Babītes klubam ir 9 punkti un sestā vietā, bet “Coyote” 7 punkti un priekšpēdējā septītā pozīcija.