Menu
 

Latvijas kamaniņu braucējiem četras godalgas Nāciju kausā Altenbergā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - fil-luge.org Foto - fil-luge.org

Piektdien Vācijas pilsētā Altenbergā aizvadītas Nāciju kausa sacensības pirms nedēļas nogalē gaidāmā Pasaules kausa ceturtā posma kamaniņu sportā. Vīru un divvietīgo ekipāžu konkurencē uzvaras izcīnīja siguldietis Inārs Kivlenieks un Kristens Putins/Imants Marcinkēvičs, bet starp dāmām sudrabs krimuldietei Elīzai Caucei un bronza Ullai Zirnei.

Kā pavēstīja Latvijas Kamaniņu sporta federācijā, uz starta Nāciju kausā šoreiz stājās lielākā daļa Latvijas izlases sportistu – kopā 12. Ārpus konkurences un bez iespējas kvalificēties pamatsacensībām startēja juniore Sigita Bērziņa, kura finišēja 17. vietā, un Mārtiņš Bots/Roberts Plūme, kuri sacensības noslēdza 16. vietā. Pārējie sportisti pārliecinoši pārvarēja kvalifikācijas barjeru un uz starta ceturtajā Viessmann Pasaules kausa posmā stāsies 14 sportisti.

Vīru konkurencē I. Kivlenieks aizvadīja pārliecinošu braucienu, uzrādot otro labāko laiku startā, taču esot vadībā lielāko trases daļu. Otrā vieta vācietim Sebastjanam Blejam, bet trešais krievs Maksims Aravins. Riks Kristens Rozītis trasē bija 0,318 sekundes lēnāks kā I. Kivlenieks un ierindojās ceturtajā vietā, savukārt devītā vieta Artūram Dārzniekam.

Starp dāmām ātrāka par Latvijas vadošajām kamaniņu braucējām bija tikai Austrijas sportiste Madeleine Egle. E. Cauce uzrādīja labāko laiku startā, taču trases gaitā līderpozīciju zaudēja un finišā austrietei piekāpās par vairāk kā divām sekundes desmitdaļām. U. Zirne trasē pavadīja 0,353 sekundes vairāk nekā uzvarētāja. Kendija Aparjode ierindojās ceturtajā vietā 0,475 sekundes aiz M. Egles, kamēr juniorei Elīnai Ievai Vītolai 12. vieta.

Divvietīgo ekipāžu konkurencē ropažnieks Putins kopā ar Marcinkēviču uzrādīja gan labāko laiku startā, gan arī visos starpfinišos, tuvākos sekotājus vāciešus Hanesu Orlamunderu/Paulu Gubicu apsteidzot par 0,134 sekundēm, bet trešās vietas ieguvējus itāļus Emanuelu Rīderu/Simonu Kaincvaldneru par 0,161 sekundi. Neveiksmīgs starts izvērtās Latvijas jaunākajai ekipāžai Mārtiņam Botam/Robertam Plūmem, kuriem startā un pirmajā starpfinišā trešais labākais laiks, taču liela kļūda trases vidusdaļā liedza noturēties labāko trijniekā.

Sestdien Pasaules kausa izcīņas posmā Altenbergā notiks sacensības divniekiem un vīriem, bet svētdien – dāmām un stafešu komandām.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.