Latvijas florbola čempionātā uzvaras svin Ulbrokas un Babītes komandas

Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Divas uzvaras četrās Latvijas čempionāta spēlēs nedēļas nogalē izcīnījuši Pierīgas florbola klubi. Pie panākumiem tika “LH.LV”/”Oxdog Ulbroka” florbolisti virslīgā un Babītes sporta kluba komanda otrās līgas turnīrā.

Ulbrokas komanda svētdien savā laukumā uzņēma Liepājas komandu “Kurši/Ekovalis” un svinēja uzvaru 5:2, turklāt visus piecus vārtus iemeta jau pirmajās 14 minūtēs – pa reizei precīzi bija Atis Blinds, Valters Lapiņš, Jānis Jaunzems, Rolands Kovaļevskis un Mārtiņš Jānis Mende. Otrajā un trešajā periodā liepājnieki pa reizei pārspēja mājinieku vārtsargu Ivaru Dišereitu, kurš atvairīja 34 metienus un tika atzīts par labāko spēlētāju savā komandā.

Kārtas centrālajā spēlē līderi Cēsu “Lekringa” florbolisti pārspēja trešajā vietā esošo “Lielvārde/FatPipe” vienību un saglabāja triju punktu pārsvaru pār vicelīderi Ulbrokas klubu (attiecīgi 37 un 34 punkti pēc 16 aizvadītām spēlēm). Trešo pozīciju saglabāja Lielvārdes florbolisti (31 p.), no kuriem par punktu atpaliek sporta klubs “Pārgauja” un Talsu NSS/”Krauzers”, bet par diviem punktiem “Kurši/Ekovalis”. Desmitajā vietā ar 19 punktiem, taču tikai 14 spēlēs ir “Ķekava”.

Latvijas pirmās līgas spēlē Ādažu sporta centrā pret “Lielvārde/Fans” vienību florbola klubs “SĀC” nenosargāja divu vārtu pārsvaru un, trešās trešdaļas sākumā ielaižot divus vārtus pusotras minūtes laikā, piedzīvoja zaudējumu 4:5 (“hettriks” Klāvam Andersonam).

Austrumu grupas turnīra tabulā Saulkrastu, Ādažu un Carnikavas apvienotā komanda ieņem trešo vietu – 24 punkti 13 spēlēs.

Latvijas otrajā līgā dramatisku cīņu aizvadījuši Babītes sporta kluba florbolisti. Izbraukuma mačā pret florbola klubu “Vārme” viņi bija vadībā 3:0, ne brīdi nenonāca zaudētājos, tomēr divas minūtes līdz trešā perioda beigām ielaida vārtus, un pamatlaiks noslēdzās neizšķirti 8:8. Pagarinājumā uzvarētāji netika noskaidroti, bet pēcspēles soda metienos veiksme uzsmaidīja Babītes komandai (3:2). Pa diviem vārtiem guva Edvards Vimba, Augusts Tomass un Toms Dūrens.

Rietumu grupas tabulā Babītes klubs ir septītajā pozīcijā (11 punkti) divas vietas aiz Inčukalna sporta kluba “Coyote” (16 p.).

Otro reizi nedēļas laikā zaudējumu spēlē pret Latvijas junioru (U19) izlasi piedzīvojusi “Ķekavas Bulldogs” dāmu komanda. Trešās trešdaļas sākumā ķekavietes iemeta divus vārtus un panāca izlīdzinājumu, taču dažas minūtes vēlāk ielaida izšķirošo golu – 3:4. Pēc šī zaudējuma “buldodzes” virslīgas tabulā atkāpušās uz pēdējo piekto vietu – 4 punkti 13 spēlēs. Trešās ar 19 punktiem 13 mačos ir “FK Ķekava” florbolistes.