Uzvaras Latvijas handbola čempionātā gūst abas Salaspils komandas

Nedēļas nogalē panākumus guvušas abas Salaspils handbola komandas. Vietējās sporta skolas dāmu vienība Latvijas čempionātā izcīnīja piekto uzvaru, bet “Salaspils” vīru klubs tika pie otrā panākuma pirmās līgas turnīrā.

Salaspils handbolistes sestdien savās mājās uzņēma Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas studentes. Pirmajā puslaikā laukuma saimnieces ieguva triju vārtu pārsvaru (8:5, 12:9), taču pagalam neveiksmīgi aizvadīja otrā puslaika vidusdaļu (1:7) un desmit minūtes līdz beigām nonāca zaudētājās 17:22. Salaspilietēm tomēr nekavējoties izdevās atbildēt ar pieciem precīziem metieniem pēc kārtas un, pateicoties Daces Potapovas precīzajam septiņu metru soda metienam 74 sekundes līdz beigām, svinēt uzvaru 24:23.

D.Potapova ar septiņiem gūtiem vārtiem bija rezultatīvākā savā komandā. Piecus iemeta Renāte Salmane, četrus Anastasija Agarkova.

Turnīra tabulā Salaspils sporta skolas komanda ar piecām uzvarām 11 spēlēs un 11 punktiem ieņem trešo vietu. Priekšā ir “Jēkabpils” (14 p.) un Stopiņu NHK handbolistes (12 p.), kuras turklāt aizvadījušas vienu spēli mazāk.

Piecu zaudējumu sēriju Latvijas pirmās līgas turnīrā izdevies pārtraukt “Salaspils” handbolistiem. Viesos viņi negaidīti pārliecinoši pieveica savus galvenos konkurentus cīņā par vietu izslēgšanas turnīrā – “RPI-Seniori” komandu. Pirmajā puslaikā salaspilieši strauji audzēja pārsvaru (5:1, 11:6, 16:7), pēc pārtraukuma sasniedza pat “plus 14” (30:16) un bez problēmām aizvadīja cīņu līdz uzvarai 32:19.

Artūrs Ozerskis iemeta deviņus golus, Edgars Vakuļčiks piecus un Niks Remess četrus.

Pēdējo reizi Salaspils handbolisti pie panākuma bija tikuši oktobra beigās, kad guva līdz šim vienīgo uzvaru pār Ulbrokas sporta kluba komandu. Ar četriem punktiem 10 spēlēs viņi turnīra tabulā ieņem priekšpēdējo septīto vietu, taču no sestajā pozīcijā esošās “RPI-Seniori” komandas atpaliek vairs tikai par trim punktiem (“play off” turnīram kvalificējas sešas labākās vienības). Ulbrokas handbolisti ar astoņiem zaudējumiem astoņās spēlēs ir pēdējie.